Slogi derbi na startu Premijer lige BiH: Poraz Mikićeve Slobode u Doboju

U prvom meču nove sezone dobojska Sloga slavila minimalnu pobjedu protiv Slobode iz Tuzle.

RK Sloga Doboj Izvor: Promo/RK Sloga Doboj

Rukometaši dobojske Sloge trijumfalno su počeli novu sezonu u Premijer ligi BiH.

U derbiju prve runde savladali su Slobodu 33:32 (17:18) na Stadionu sportskih igara u Doboju, te tako četi Mirka Mikića nanijeli prvi poraz otkako je mladi stručnjak preuzeo Tuzlake. Podsjetimo, pod Mikićevim vođstvom Sloboda je uspješno startovala u Evropi, gdje je u dva meča slavila protiv Klaksvika u okviru EHF Evropskog kupa.

Tokom svih 60 minuta u Doboju je viđena izjednačena borba, Tuzlaci su na pauzu između dva poluvremena otišli s golom prednosti (17:18), da bi u nastavku dobojski "crveno-bijeli" uspjeli da stignu i prestignu zaostatak, te upišu prve bodove u sezoni.

Stanko Stanković sa devet golova bio je najedikasniji u pobjedničkom sastavu, a pratili su ga Dušan Miličević sa osam, te Jovan Todorović sa sedam golova. Prvo ime susreta bio je lijevi bek Slobode Marino Gabrieri, koji je duel završio sa 11 golova, ali ni to nije bilo dovoljno njegovom timu da dođe bar do boda.

U drugom kolu Sloboda će ponovo u goste, ovaj put Krivaji iz Zavidovića, koja u nedjelju novo prvenstvo otvara na gostovanju u Banjaluci, ekipi Borca m:tel. Sloga će imati težak ispit, jer ide na megdan Konjuhu.

Bodove na startu nove sezone večeras su još upisali Vogošća, Gračanica, Konjuh i Izviđač.