Rukometaši Borca ubjedljivi na startu Premijer lige BiH: Krivaja zaleđena na "minus 6" (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Ubjedljiv trijumf na startu sezone.

RK Borac RK Krivaja Premijer liga BiH Izvor: Promo/RK Borac

Rukometaši Borca na najbolji mogući način započeli su novu sezonu u Premijer ligi BiH. Crveno-plavi su u dvorani Borik savladali Krivaju rezultatom 32:26.

Nakon početnog vođstva gostiju od 2:4 i 4:6, Banjalučani su preuzeli inicijativu, a golom Andreja Klimaveca u 18. minutu prvi put su poveli sa tri gola razlike (10:7).

Prednost je nastavila da raste, a u 22. minutu izabranici Irfana Smajlagića imali su +5 (13:8). Na pauzu se otišlo rezultatom 17:11.

Ni drugi dio nije donio mnogo promjene u igri. Prednost je nastavila da raste, a u 42. minutu Borac je stigao do +10.

Pet minuta prije kraja Banjalučani su poveli 32:21 što je ujedno bila i najveća prednost crveno-plavih na meču.

Na kraju je bilo +6 za banjalučki tim.

Pomoćnik trenera Smajlagića, Goran Trkulja nakon meča poručio je:

"Čestitam ekipi Krivaje, pokazali su da će biti ozbiljan protivnik. Mi smo pokazali da smo favoriti i nadam se da ćemo ovako nastaviti i do kraja sezone."