Istorijski rukometni dan za Leotar! Trebinjci uz plus dva dočekuju evro-revanš u Letoniji - 12 golova Stankovića

Leotar je trijumfovao nad predstavnikom Letonije u svojoj prvoj evropskoj utakmici ikad, uz sjajnu partiju Vladimira Stankovića.

rukomet leotar tenaks dobele  Izvor: Promo/RK Leotar Trebinje

Ove subote ispisana je nova stranica rukometne istorije u Trebinju!

Leotar je večeras odigrao svoj prvi evropski meč u istoriji - i trijumfovao u prvoj utakmici drugog kola Evropskog kupa nad letonskom ekipom TENAKS Dobele!

LEOTAR – TENAKS DOBELE 24:22

Nošen podrškom prepune dvorane "Miloš Mrdić", trebinjski tim je gostima dopustio da prvi gol postignu tek u devetom minutu (2:1).

Leotar je potom cijelim tokom prvog poluvremena bio u prednosti, koja je najčešće iznosila i četiri gola (8:4, 9:5, 10:6, 11:7), sve do 28. minuta kada je Vladimir Stanković iz sedmerca postigao svoj peti gol, da bi odmah potom u narednom trebinjskom napadu pogodio Aleksandar Milojević, za najveću prednost domaćeg tima u dotadašnjem toku utakmice (14:8).

Izvor: Promo/RK Leotar Trebinje

Loše je, u napadačkom i igračkom smislu, djelovao Leotar u prvih 15-ak minuta nastavka.

Samo tri gola su Trebinjci postigli u tom periodu, dok sa sa druge strane primili devet, pa je letonska ekipa u 44. minutu, pogotkom Kristersa Plumea, preokrenula rezultat (17:18).

Na vrijeme je Leotar prekinuo gostujući nalet, pa je uz sjajnu podrpku sa tribina, u narednih šest minuta, napravio seriju 4:0 i došao do tri gola prednosti (21:18), da bi u "igri živaca" do kraja meča uspio da trijumfuje razlikom od gola.

U domaćem timu briljirao je Vladimir Stanković sa 12 golova iz 14 pokušaja, dok se na drugoj strani istakao Maris Versakovs sa sedam golova iz osam šuteva.

Revanš utakmica igra se sljedećeg vikenda u Letoniji.

LEOTAR: Savović, Veraja, Ninković, Milojević 5, Stanković 12, Ratković 2, Parežanin 2, Kukić, Berdović, Todorov, Petrović, Tepić, Pavičić, Uljarević 1, Dimitrijević 2, Knežević.

TENAKS DOBELE: Pančenko, Plume 1, Pilpuks, Krumins 1, Suharevs, Usans 2, Suleiko 2, Kreicbergs 2, Juzups, Elferts, Politers 2, Arajs 5, Putra, Versakovs 7, Kugis.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!