Reprezentativac Srbije vodio Rumune do trijumfa: Novi poraz Izviđača u Evropskoj ligi, Dinamo na plus 16 u Ljubuškom

"Skauti" su uknjižili peti poraz u Evropskoj ligi.

RK Izviđač Izvor: Promo/RK Izviđač

Rukometaši Izviđača upisali su i peti poraz u EHF Evropskoj ligi.

Igrači Tonija Čoiline su u Ljubuškom ubjedljivo poraženi u duelu sa Dinamom iz Bukurešta (24:40), kojeg je do pobjede predvodio srpski reprezentativac Lazar Kukić sa sedam golova.

U rumunskom taboru deset igrača se upisalo u strijelce u ovom duelu, a istakli su se još i Čalin Dedu sa šest, te Ante Kuduz i Andrij Akimenko sa po pet pogodaka.

Što se tiče Izviđača, prvo ime bio je Ivano Pavlović sa osam pogodaka, dok je Diano Ćeško uknjižio sedam.

Za razliku od prvog duela, kada su Ljubušaci već poslije prvih 30 minuta kasnili 20 golova (27:7) za Rumunima, ovog puta je aktuelni šampion BiH nakon prvog poluvremena imao više nego pristojan minus za favoritom (11:17).

Ipak, od starta drugog poluvremena je do izražaja došao kvalitet gostiju, koji su stigli do treće pobjede u drugom evro-takmičenju po jačini.

Izviđač će takmičenje završiti 5. decembra, gostovanjem Fihse Berlinu.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!