Izviđač trijumfovao u derbiju! Rovovska bitka u Ljubuškom, bodovi pripali braniocu titule

Domaći su savladali Gračanicu u velikom derbiju sedmog kola Premijer lige BiH.

RK Izviđač Izvor: Promo/RK Izviđač

Ovog petka, dan prije najveće utakmice koju rukomet u Republici Srpskoj može da ponudi, u još jednom derbiju sedmog kola Premijer lige BiH sastali su se Izviđač i Gračanica.

Tokom svih 60 minuta, timovi su se smjenjivali u vođstvu, a na kraju je igra živaca završena u korist aktuelnog šampiona BiH:

IZVIĐAČ – GRAČANICA 34:32

Nije nedostajalo rovovske bitke za svaku loptu na parketu dvorane u Ljubuškom, a u prilog toj tvrdnji ide činjenica da je najveći plus za jednu od dvije ekipe na utakmici iznosio tri gola, i to u 59. minutu!

Na polovini prvog poluvremena, bilo je 6:8 za igrače Damira Doborca, koji su nekoliko minuta kasnije zaostajali jedan gol za rivalom (11:10), a potom boljom igrom u preostalom dijelu prvo poluvrijeme završili uz plus jedan (16:17).

Dvadeset minuta prije kraja ponovo je razlika od dva gola bila na strani Gračanice (21:23), da bi potom predstavnik BiH u Evropskoj ligi serijom 3:0 ponovo preokrenuo rezultat (24:23), a onda polovinom drugog dijela prvi put došao do prednosti od dva gola (26:24).

Isti kapital imali su i u pretposljednjem minutu, kada su došli do pomenutih i maksimalnih plus tri (33:30), nakon čega je bilo jasno da će bodovi iz ovog duela ostati u Hercegovini.

Maglaj – Vogošća

TABELA: Gračanica 9, Izviđač 9, Borac m:tel 8, Sloga 8, Leotar (-1) 8, Konjuh 7, Krivaja 7, Maglaj 6, Vogošća 6, Sloboda 5, Goražde 5, Hercegovina (-1) 2, Čapljina 2, Čelik* -1.

*Zeničanima je oduzet jedan bod zbog neodigravanja utakmice prošlog kola protiv Sloge, koja je registrovana službenim rezultatom za Dobojlije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!