Podjela bodova u Goraždu - Vogošća imala plus tri na poluvremenu, pa u posljednjim sekundama izbjegla poraz!

Rukometaši Goražda i Vogošće remizirali su u zaostaloj utakmici trećeg premijerligaškog kola.

rukometna liga bih goražde vogošća Izvor: Promo/RK Vogošća

Iste večeri kada je Borac m:tel trijumfovao nad Leotarom (25:19) u zaostaloj utakmici drugog kola Premijer lige BiH, Goražde i Vogošća su u odgođenom meču treće runde podijelili plijen.

U dvorani "Mirsad Hurić", bilo je 32:32, što je za Vogošćane drugi remi u sezoni, pa sa četiri boda i meč manje zauzimaju peto mjesto na tabeli.

Uvodni minuti pripali su domaćim rukometašima, ali je Vogošća polovinom prvog poluvremena preuzela kontrolu nad rezultatom i došla do 6:8, da bi na pauzu, poslije perioda izjednačene igre i serijom 0:3, otišla uz plus tri (15:18).

Goražde je u nastavku uspjelo da nadoknadi taj minus, a potom u posljednji minut uđe uz prednost od jednog gola, ali je predstavnik BiH u trećem kolu Evropskog kupa uspio da izbjegne poraz.

Emsad Pušilo je u domaćem taboru postigao sedam golova, dok su Dinko Dedović i Kemal Fazlić postigli po šest. U Vogošći se istakao Ermin Ombaša sa osam pogodaka.

TABELA: Borac m:tel 6, Gračanica (-1) 6, Maglaj 6, Izviđač (-1) 5, Vogošća (-1) 4, Leotar (-1) 4, Sloga (-1) 4, Krivaja 4, Goražde 3, Konjuh 3, Hercegovina (-1) 2, Čapljina 2, Sloboda 1, Čelik 0.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!