Rukometaši Borca poraženi na gostovanju u Gračanici

Autor Haris Krhalić

Crveno-plavi su poraženi rezultatom 32:27.

gračanica borac Izvor: Promo/RK Gračanica

Rukometaši Borca doživjeli su poraz u trećem kolu Premijer lige BiH, a od Banjalučana je bila bolja ekipa Gračanice.

RK Gračanica – RK Borac 32:27 (16:14)

Domaći tim je bolje otvorio meč i na krilima odličnog Džanbegovića već u petom minutu pri rezultati 4:1, Irfan Smajlagić bio je primoran zvati tajm-aut. Uslijedila je serija Borca od 4:0 te crveno-plavi u 10. minutu stižu do prednosti 4:5.

Uslijedio je period igre gol za gol da bi u u 15. minutu Gračanica stigla do +2 (9:7). Borac nije dopustio da domaći tim stigne do veće prednosti, a na poluvrijeme se otišlo sa dva gola prednosti za domaći tim.

Gračanica drugi dio igre otvara serijom 4:0 (20:14), da bi gosti iz Banjaluke uzvratili sa serijom 1:4.

Borac u nastavku nije uspio da smanji prednost domaćeg tima ispod tri gola razlike, a devet minuta prije kraja bilo je 28:22. Na kraju je bilo +5 za Gračanicu.