Hrvatska se "poigrala" sa Rumunima i obezbijedila plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva

Autor Haris Krhalić

Trijumf Hrvatske i plasman u narednu fazu takmičenja.

hrvatska rukomet Izvor: Joaquim Ferreira / imago sportfotodienst / Profimedia

Za razliku od reprezentacije BiH, kao i Srbije, rukometaši Hrvatske savladali su Rumuniju rezultatom 31:25 i potvrdili plasman u drugi krug Evropskog prvenstva.

Hrvatska sada čeka rezultat sa utakmice Španije i Austrije kako bi znali da li u naredni krug prenose jedan ili dva boda. U slučaju da Španija upiše trijumf, izabranici Gorana Perkovca u drugi krug kreću s maksimalna dva boda.

Reprezentacija Rumunije se na početku utakmice pokazala kao “tvrd orah” te su nakon 12:9 uspjeli stići do izjednačenja.
Ipak, Hrvati su uzvratili i na pauzu otišli sa +4 (16:12).

Hrvatska je u drugom poluvremenu povećala prednost koja je rasla sve do +7. Rumuni su uspjeli u 46. minutu da priđu na -4, ali bolje od toga nije išlo.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Luka Lovre Klarica sa sedam golova. Klarici je to bio prvi start na EP. Po četiri gola zabili su Mario Šoštarić, Marin Jelinić i Tomislav Kušan.