Bez iznenađenja: Šveđani uvjerljivo savladali Sloveniju

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Švedske nastavili su pohod na novu evropsku titulu.

palička Izvor: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Rukometna reprezentacija Švedske savladala je Sloveniju u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva rezultatom 28:22.

Slovenci su odlično otvorili meč te su nakon 14. minuta igre imali dva gola prednosti (5:3). Ipak, do kraja prvog dijela Šveđani su ubacili u višu brzinu te su na pauzu otišli sa četiri gola prednosti – 7:11.

Na otvaranju drugog dijela Švedska pravi seriju 2:0 i već je tada postalo jasno da će Slovenija jako teško da se vrati u ovaj meč. Prednost je rasla,a 10 minuta prije kraja bilo je +8 za Švedsku.

Andreas Palička briljirao je na golu Švedske koji je prikupio 14 odbrana, prije nego je morao napustiti igru zbog povrede. Pelas je postigao osam golova dok je Karlson pogodio šest puta. Kod Slovenije je najefikasniji bio Aleks Vlah sa šest golova dok je Jure Dolenec postigao četiri.

Ranije danas u ovoj grupe je Danska savladala Holandiju sa 39:27, dok je Portugal nadigrao Norvešku sa 37:32. Sutra se igraju mečevi grupe 1, u kojoj se od 15.30 sastaju Mađarska - Austrija, od 18 časova Francuska - Hrvatska, te od 20.30 Njemačka - Island.