Austrija bez šansi za polufinale EP - nadoknadili minus šest protiv Islanda, pa poklekli u finišu!

Rukometaši Austrije nemaju više priliku da nastupe u polufinalu prvenstva Evrope.

Rukomet EURO 2024 Austrija Island  Izvor: Joaquim Ferreira / imago sportfotodienst / Profimedia

Rukometna reprezentacija Austrije neće igrati u svom istorijskom polufinalu na Evropskom prvenstvu!

Austrijancima je za nastavak sna o plasmanu među četiri najbolje ekipe, prvi put ikad, bilo potrebno da trijumfuju nad Islandom. Na kraju, upisali su poraz rezultatom 24:26, te su pred posljednja dva meča u ovoj grupi (Francuska – Mađarska, 18.00) i Njemačka – Hrvatska (20.30), na četvrtoj poziciji u grupi.

Porazu Austrije najviše se obradovala selekcija Hrvatske, koja je i prije svog meča sa Nijemcima izborila olimpijske kvalifikacije!

Nakon prvih 30 minuta, Austrija je kasnila šest golova za Islanđanima (14:8), u nastavku su to igrači Aleša Pajoviča uspjeli da nadoknade i u par navrata budu u minimalnoj prednosti, ali su posustali u završnici i ostali bez šansi za polufinale, iako su dva kola prije kraja bili u dobroj poziciji.

U novoformiranu grupu prenijeli su jedan bod poslije remija sa Hrvatskom (28:28), potom su u drugoj fazi savladali Mađarsku (29:30) i odigrali neriješeno sa Nijemcima (22:22), ali su im porazi od Francuske (33:28) a onda i Islanda "došli glave".

Francuska je, kao prvoplasirana, već sigurna u polufinalu, a za drugu poziciju sada se bore Njemačka i Mađarska. Pred odlučujuće mečeve, "panceri" imaju bod više u odnosu na Mađare, uz trijumf u međusobnom duelu (35:28).

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!