Švedska savladala Portugal i stigla na korak do polufinala Evropskog prvenstva

Autor Haris Krhalić

Siguran trijumf Šveđana.

Rukometaši Švedske rutinski su savladali reprezentaciju Portugala rezultatom 40:33 i stigla na korak od plasmana u polufinale Evropskog prvenstva.

Šveđani su od samog početka imali vođstvo osim u nekoliko navrata u prvom dijelu. Portugalci su posljednji put bili u egalu sa Šveđanima pri rezultatu 14:14 nakon čega su Skandinavci do poluvremena otišli na +4 (19:15).

Prednost je u drugom poluvremena rasla do maksimalnih plus sedam koliko je bilo i na kraju.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Pelas sa 10 golova.

Ranije danas Slovenija je bila bolja od Holandije sa 37:34. Slovenci su bili u prednosti tokom cijele utakmice, a najviše su bili osam golova u plusu. Ipak, na kraju su Holanđani uspjeli da priđu na dva gola te smo gledali zanimljivu završnicu.