Poraz Hrvatske od Islanda za kraj snova o medalji

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Hrvatske ostali su bez šansi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

island hrvatska Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Rukometaši Hrvatske porazom od Islanda ostali su bez šansi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Dobro su Hrvati počeli, imali i četiri gola prednosti u prvom poluvremenu te na pauzu otišli sa +2 (18:16). Ipak uslijedilo je katastrofalnih 30 minuta u nastavku u kojim je Island uspio postići 19 golova dok su Hrvati „stali“ na 12 i upisali ubjedljiv poraz (30:35).

Kod Islanđana najefikasniji je bio Elison sa osam golova dok su Palmarson i Rikardson postigli po šest. U reprezentaciji Hrvatske Jelinić je bio najefikasniji sa šest golova.

Inače, ovo je prvi put da je Island uspio savladati Hrvatsku, a prije današnje utakmice susreli su se devet puta. U osam utakmica Hrvatska je izašla kao pobjednik dok je jedan meč završen bez pobjednika.

Hrvatskoj je preostala još utakmica sa selekcijom Njemačke , a ta utakmica je na rasporedu u srijedu (24. januar).