Austrijanci se prepali pobjede u Kelnu - na kraju slavili veliki bod!

Austrija u finišu utakmice čak deset minuta nije postigla pogodak, ali Nijemci to nisu uspjeli da kazne i stignu do velike pobjede u borbi za polufinale prvenstva Evrope.

Rukomet EURO 2024 Njemačka Austrija  Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

49.35 je pisalo na semaforu kad je Austrija postigla posljednji pogodak u okršaju sa Njemačkoj.

U tom trenutku Austrijanci su imali plus četiri (18:22) protiv domaćina prvenstva Evrope, a potom su sebi dozvolili više od deset minuta bez postignutog gola! Na kraju, nakon 60 minuta drame u Kelnu, morali su da se zadovolje bodom koji bi mogao da bude presudan u bici za mjesto u polufinalu:

NJEMAČKA – AUSTRIJA 22:22

Austrija nikada kroz istoriju nije igrala u polufinalu nekog prvenstva Evrope, a najbolji rezultat ostvarili su prije četiri godine, kada su, uz Norvešku i Švedsku, bili jedan od domaćina kontinentalnog prvenstva. Tada su zauzeli osmu poziciju.

Pogotkom Mikole Bilika, najefikasnijeg Austrijanca na terenu Lankses Arene, Austrija je imala plus četiri (18:22), a nešto ranije i prednost od pet golova (16:21). Izgledalo je da su Nijemci nemoćni u tim trenucima, ali su uz podršku dupke pune dvorane "namirili" taj minus i stigli do remija.

Ovakvim ishodom mnogo zadovoljniji mogu da budu Austrijanci, koji su pred posljednja dva kola i duele sa Francuskom (22. januar, 18.00) i Islandom (24. januar, 15.30) na trećem mjestu sa četiri boda. Toliko ima i drugoplasirana Mađarska, ali Austrijancima u prilog ide minimalan trijumf nad Mađarima (29:30).

Njemačka je u ovom trenutku četvrta sa tri boda, a do kraja takmičenja ostaju joj dueli sa Mađarskom (22. januar, 20.30) i Hrvatskom (24. januar, 20.30).

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!