Francuska je šampion Evrope! Nakon drame za pamćenje, trofej je kod Nikole Karabatića!

Rukometna reprezentacija Francuske pobijedila Dansku u finalu Evropskog prvenstva u Njemačkoj!

Francuska sampion Evrope u rukometu pobijedila Dansku u finalu Evropskog prvenstva 2024 Izvor: Tom Weller / AFP / Profimedia

Francuska je novi šampion Evrope u rukometu! Pobijedila je Dansku 33:31 u finalu u Kelnu za pamćenje, poslije produžetka, iako je zaostajala dok se bližio kraj meča! Danski golman Emil Nilsen bio je najbolji igrač utakmice, ali to mu neće biti nikakva utjeha za poraz u meču u kojem je njegov tim bio na nekoliko minuta od zlata.

Čuveni veteran Francuske Nikola Karabatić (39) osvojio je zlatnu medalju na svom posljednjem kontinentalnom turniru, jer je najveći igrač u istoriji "trikolora" i za mnoge najveći rukometaš u istoriji završiti karijeru na ljeto, na Olimpijskim igrama u Parizu! Tačno 24 godine od svog debija na evropskim prvenstvima, on je četvrti put postao prvak Starog kontinenta sa nacionalnim timom.

Žaliće Danska i za posljednjim napadom, u 60. minutu, kada je pri rezultatu 27:27 krenula po pobjedu, ali nije pogodila. Prethodno je najbolji strelac Francuza Ludovik Fabregas dao jako važan gol za izjednačenje i za produžetke. On je u finalu koje će dugo, dugo biti pamćeno dao čak osam golova, dok je prvi strelac meča bio legendarni Danac Mikel Hansen, sa devet golova.

Ranije u nedjelju, u utakmici za treće mjesto Švedska je pobijedila Njemačku i uz bronzu izborila i plasman na Olimpijske igre.

I naravno, zauvijek će ostati upamćeno šta je sve Nikola Karabatić osvojio i donio Francuskoj u svojoj zlatnoj i neponovljivoj eri u nacionalnom timu.