Ispisana skijaška istorija - ovo se prvi put dogodilo! Švajcarac sa 30. mjesta do pobjede u Šamoniju

Danijel Jule bio je na 30. poziciji poslije prve vožnje, ali je na kraju stigao do senzacionalnog trijumfa.

Danijel Jule bio 30. pa pobijedio u slalomu  Izvor: Jeff PACHOUD / AFP / Profimedia

Švajcarski skijaš Danijel Jule priredio je senzaciju u slalomu u Šamoniju, stigavši do pobjede nakon što je poslije prve vožnje bio na tridesetom mjestu!

Jule je pobijedio uz ostvareno vrijeme 1:36.24, a za vodećim poslije prve vožnje, Francuzom Klemanom Noelom, zaostajao je gotovo dvije sekunde.

To je njegova sedma pobjeda u Svjetskom kupu, a sve ih je ostvario u slalomu.

Do danas, nijedan skijaš u istoriji nije uspeo da pobijedi u trci Svjetskog kupa kada je poslije prve vožnje bio poslednjeplasirani.

Drugo mjesto zauzeo je Švajcarac Loik Meljar sa 16 stotinski zaostatka, a treći je bio Noel koji je za Juleom kasnio 18 stotinki.

Do velikog preokreta došlo je zbog naglog porasta temperature i topljenja snijega na stazi. Jule je drugu vožnju počeo prvi jer je bio posljednjeplasirani iz prve vožnje, pa je imao najbolje uslove, u odnosu na skijaše koji su poslije njega izlazili na stazu.

U današnjoj trci četvrto mjesto zauzeo je Austrijanac Manuel Feler, a peto mjesto podijelili su Norvežanin Henrik Kristofersen i Austrijanac Dominik Rašner.

U plasmanu slaloma prvi je Feler sa 490 bodova, ispred Linusa Štrasera iz jNemačke sa 326 i Julea sa 285 bodova. Noel je četvrti sa 272 boda.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Švajcarac Marko Odermat sa 1.406 bodova, ispred Francuza Siprijana Sarazana sa 684 i Felera sa 609 bodova.

Takmičenje u Svjetskom kupu za skijaše nastavlja se narednog vikenda u Banskom u Bugarskoj, gdje će se voziti veleslalom i slalom.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!