Muzaferija za 21 stotinku ostala bez bodova na kraju Svjetskog kupa, Gut-Behrami šokantno bez Globusa u spustu!

Elvedina Muzaferija je u Austriji osvojila 16. mjesto – a samo 15 skijašica dolazi do bodova u finalu Svjetskog kupa. Debakl najbolje na planeti.

Elvedina Muzaferija Izvor: PR tim Elvedina Muzaferija

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je u austrijskom Zalbahu, 16. mjesto u finalnoj trci spusta u Svjetskom kupu u ovoj sezoni.

Rođena Visočanka je trku odskijala u vremenu 1:46.96, te je za 15. mjestom, posljednjem koje donosi bodove, a koje je danas osvojila Švajcarkinja Friška Nufer, kasnila 21 stotinku.

Izvor: Severin Aichbauer / AFP / Profimedia

Za jednu stotinku je Muzaferija bila bolja od Lare Gut-Behrami, osvajačice Velikog Kristalnog globusa,, koja je ove subote na šokantan način ostala bez Malog u spustu!

Muzaferija je na kraju sezonu u spustu završila na 24. mjestu, sa 69 bodova.

Posljednju trku Švajcarkinja je dočekala sa 369 bodova, čak 72 više od današnje pobjednice, Austrijanke Kornelije Hiter.

S obzirom na njenu pobjedu, Lari Gut-Behrami bilo je dovoljno da bude bar među prvih devet skijašica, ali je podbacila osvojivši na kraju tek 17. poziciju, pa je ostala bez bodova.

Na kraju, Kornelija Hiter je došla do Malog kristalnog globusa, uz 28 bodova više od Lare Gut-Behrami (Hiter 397, Gut-Behrami 369).

Tako će Lara Gut-Behrami na kraju sezone, osim već pomenutog Velikog Kristalnog globusa, morati da se zadovolji sa još dva Mala – u veleslalomu i superveleslalomu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!