Osvojila osam medalja na Azijskim igrama, pobijedila leukemiju - sad ide u Pariz na OI!

Rikako Ikee biće dio Olimpijskih igara u Parizu.

Japanska plivačica pobijedila leukemiju ide na Olimpijske igre  Izvor: Kenjiro Matsuo / AFLO / Profimedia

Japanska plivačica Rikako Ikee, koja je pobijedila leukemiju, takmičiće se u individualnoj trci na 100 metara leptir stilom na Olimpijskim igrama u Parizu!

Japanka je proglašena za najbolju plivačicu Azijskih igara 2018. godine, na kojima je osvojila šest zlatnih i dvije srebrne medalje, a očekivalo se da će biti jedna od zvijezda Olimpijskih igara u Tokiju.

Početkom 2019. godine, nekoliko mjeseci nakon tih trijumfa, dijagnostikovana joj je leukemija i provela je oko 10 mjeseci u bolnici, prenio je AFP.

Ona se tek u avgustu 2020. godine vratila takmičenju i pobijedila u trkama na 100 metara slobodnim stilom i 100 metara leptir stilom u kvalifikacionim takmičenjima za Igre u Tokiju.

Ipak, vremena nisu bila dovoljna za učešće u pojedinačnim disciplinama u Tokiju, ali su joj osigurala nastupe u trkama štafeta slobodnim i mješovitim stilom.

Ona sada ima 23 godine i obezbijedila je mjesto u individualnoj trci u Parizu na 100 metara leptir stilom pošto je ispunila normu na kvalifikacionom takmičenju u Japanu ranije ovog mjeseca.

Rikako Ikee postigla je vrijeme koje je bilo iznad norme za samo 0,01 sekundu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!