Klimavec "bombardovao" Slogu za ubjedljiv trijumf - 11 golova Bjelorusa za plus 13 u Boriku!

Crveno-plavi su lako trijumfovali nad Dobojlijama u 20. kolu Premijer lige BiH.

Andrej Klimavec.JPG Izvor: MONDO

Poslije izborenog plasmana na finalni turnir Kupa BiH, Borac m:tel se vratio obavezama u ligi BiH - i deklasirao dobojsku Slogu u Boriku:

BORAC M:TEL – SLOGA 34:21 (18:13)

Od prvog do posljednjeg minuta, Borac je "gospodario" terenom, izuzimajući par minuta prvog dijela, kada je Sloga od minus pet (6:1) prišla na gol zaostatka (7:6).

Sve ostalo pripalo je raspoloženim igračima Irfana Smajlagića, koji su do odmora vratili prednost od pet golova (18:13), da bi već u ranim minutima nastavka došli do plus osam (22:14).

Desetak minuta prije kraja, predvođeni sjajnim Andrejom Klimavecom koji je u ovom duelu postigao 11 golova, Banjalučani su prvi put došli do dvocifrene prednosti (29:19), dok su u samoj završnici materijalizovali nekoliko uspješnih odbrana mladog čuvara mreže Davida Momića (četiri intervencije) i do kraja meča došli do plus 13 (34:21).

Osim Momića, koji je još jednom pokazao da je budućnost crveno-plavih, istakla su se i preostala dva Borčeva golmana - Nebojša Grahovac je uknjižio devet, a Slađan Subotić osam odbrana.

Kad je riječ o Dobojlijama, po golgeterskom učinku su prednjačili Stanko Stanković i Danilo Ristić, koji su po pet puta zatresli crveno-plavu mrežu.

Ovom pobjedom, Borac m:tel je preuzeo drugo mjesto od Gračanice, koja je večeras u velikom derbiju ovog kola poražena pred domaćom publikom od Izviđača rezultatom 32:34.

Ljubušaci su tako, šest kola prije kraja, praktično "spustili ruku" na pehar osvojen prošle sezone, s obzirom na to da imaju sedam bodova više od Borca, te osam od Gračanice, uz bolji međusobni omjer i od jednog i od drugog tima.

Slobodna Sloboda.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!