"Iks" u derbiju za Evropu! Leotar i Sloboda podijelili bodove u Trebinju

U dvorani "Miloš Mrdić" nije bilo pobjednika.

rk sloboda rk leotar Izvor: Facebook/RSD Sloboda

Rukometaši Leotara i Slobode podijelili su bodove u derbiju za Evropu!

U okršaju direktnih konkurenata za plasman na evropsku scenu, Trebinjci i Tuzlaci su remizirali rezultatom 28:28, pa je tim Dragiše Koraćevića pred posljednja četiri kola zadržao bod prednosti u odnosu na ekipu Mirka Mikića:

LEOTAR – SLOBODA 28:28

Krajem marta, Leotar je eliminisao Slobodu iz Kupa BiH. Bio je hercegovački tim uspješniji u dvomeču (31:26, 29:32), a i večeras je bio na pragu veoma bitne pobjede u borbi za plasman u Evropski kup.

Polovinom drugog poluvremena, crveno-crni su bili u prednosti od dva gola (21:23), poslije čega je Leotar vezao četiri gola i taj plus čuvao do samog finiša.

Nakon jedne greške Slobode u vođenju lopte, imao je domaći tim priliku da odmakne i tri koraka rivalu, ali kad u tome nije uspio, Mikićev tim je spojio dva gola i stigao do egala.

Leotar nije u posljednjem minutu iskoristio svoj napad za vođstvo, otvorila se prilika Slobodi da pogodi za pobjedu, ali kao ni Trebinjci, nisu ni Tuzlaci realizovali svoj posljednji napad, baš kao ni deveterac po isteku vremena.

Slobodan Maglaj.

TABELA: Izviđač 36, Borac m:tel 29, Gračanica 26, Leotar 24, Sloboda 23, Vogošća 22, Konjuh 22, Krivaja 20, Goražde 16, Sloga 16, Maglaj 16, Hercegovina 12, Čapljina 2.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!