Nebojša Grahovac stavio "rampu" u Maglaju! Domaća publika aplaudirala golmanu Borca m:tel!

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su i četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

RK Maglaj RK Borac Nebojša Grahovac Izvor: Facebook/RK Sloboda Tuzla

Do 14. trijumfa u aktuelnoj sezoni, Banjalučani su stigli na neugodnom gostovanju u Maglaju.

MAGLAJ - BORAC 26:34 (13:15)

Do nova dva boda, banjalučki tim je stigao zahvaljujući odličnoj partiji golmana Nebojša Grahovca, koji je potpuno začarao svoju mrežu, posebno u drugom poluvremenu, čime je omoguićio brojne lagane golove za crveno-plave koje su postizali Andrej Klimavec i Vladan Đurđević.

Maglaj se dobro držao u prvih 30 minuta i nije dopuštao izabranicima Irfana Smajlagića da se odlijepe na neku osjetniju prednost, pa su gosti uglavnom imali po gol ili dva viška, najviše tri, ali se na odmor u poluvremenu otišlo sa vođstvom Banjalučana od "plus dva" (13:15).

Četiri razlike za Borac m:tel prvi put bilo je u 37. minutu (15:19) zahvaljujući prvenstveno Nebojši Grahovcu, koji je do tada odbranio tri od četiri sedmerca domaćim rukometašima, što ih je dodatno prilično obeshrabrilo, a podiglo krila gostima iz Banjaluke.

A kada je u 40. minutu Vladan Đurđević pogodio za "plus pet" banjalučke ekipe morao je da reaguje trener Maglaja minutom odmora jer su crveno-plavi počeli da "lome" utakmicu.

Za definitan "prelom" meča u korist Banjalučana bio je zaslužan ponovo golman Grahovac koji je bio nesavladiv u drugom dijelu, omogućivši Borcu ode na "plus osam" pogotkom Amira Muhovića (18:26) na 15 minuta prije kraja.

Tada je domaća publika aplauzima nagradila banjalučkog čuvara mreže, što je stvarno lijep gest, koji je pokazao sportsku kulturu Maglaja.

Do kraja je za Smajlagićev tim bilo sve stvar rutine...

Najefikasniji u banjalučkom taboru bili su Andrej Klimavec i Vladan Đurđević sa po sedam golova, pet je postigao Nikola Ivanović, a Amar Gračić jedan pogodak manje.Na drugoj strani, kod domaće ekipe prva imena susreta bili su Edo Mehinagić i Adi Omeragić sa po šest pogodaka, te Alen Ridžal sa golom manje.