"Osice" počele pobjednički - u Zavidovićima pala Krivaja!

Crveno-plave su upisale pobjedu na startu sezone.

Rukometašice Borca pobijedile Krivaju  Izvor: ŽRK Borac

Rukometašice Borca upisale su pobjedu na vrućem gostovanju u Zavidovićima.

U duelu dva predstavnika BiH na evropskoj sceni, "osice" su trijumfovale razlikom od četiri gola (23:27), iako su dva-tri minuta prije kraja bile i u prednosti od sedam pogodaka.

Igrali su se posljednji minuti kada je na semaforu bio ispisan rezultat 20:27, a kada je već bilo izvjesno da će se crveno-plave u Banjaluku vratiti sa bodovima, napravile su par grešaka u fazi napada, što je ekipa Adnana Bašića iskoristila i serijom pogodaka upristojila poraz.

Domaće su na startu stigle do 2:0, ali je nakon toga tim Nedžada Mašića potpuno uspostavio kontrolu nad utakmicom, ne dozvolivši rivalkama da do kraja meča pređu u vođstvo.

Prvo ime u ekipi Borca bila je Ivana Bobić sa sedam golova, dok su Slađana Andrić i Azra Letić upisale po pet. U domaćem timu, prednjačila je Azra Topčić sa osam golova, dok je duplo manje u ekipi Krivaje postigla Sara Bašić – Salkić.

KRIVAJA: Bajrić 3, Bašić 1, Ad. Latifović, Al. Latifović, Ridžal, Topčić 8, Cerić 1, Karahasanović 3, Mačak, Maglajkić 1, Mehinagić 2, Mujkić, Šehić, Bašić – Salkić 4. Trener: Adnan Bašić.

BORAC: Osmanović 1, Andrić 5, Railić 4, Lončar 2, Letić 5, Bobić 7, Majkić 1, Bajić, Bijelić, Vukliš, Đurašinović, Ćurić 2, Kršić, Dević, Ignjatović, Vukosavljević. Trener: Nedžad Mašić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!