• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Zlata vrijedna pobjeda Borca m:tel! Filip Krivokapić srušio Višegrad uz podršku "Lešinara"

 Nebojša Šatara
Autor Nebojša Šatara

Borac m:tel savladao direktnog konkurenta Višegrad i stigao do vrijedna dva boda u borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

 RK Borac RK Višegrad rukometna liga BiH Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Nakon plasmana na završni turnir u Kupu Bosne i Hercegovine, koji može donijeti i plasman u Evropu, banjalučki rukometaši su se okrenuli obavezama u prvenstvu, gdje su stigli do zlata vrijedne pobjede u borbi za opstanak.

U direktnom duelu protiv ekipe Višegrada, debitanta u eliti BiH, koja se takođe bori da opstane u Premijer ligi BiH, uspješniji su bili domaći 

BORAC - VIŠEGRAD 24:21 (13:12)

Gosti iz Višegrada su dobro otvorili utakmicu u "Boriku" i poveli s 0:2, a prvi gol za Banjalučane postigao je Filip Krivokapić na isteku četvrtog minuta, da bi Stanko Stanković poravnao bombom dva minuta kasnije (2:2).

Višegrađani su ponovo veoma brzo napravili dva gola prednosti (2:4), koju su održavali do 12. minuta, kada je Đorđo Racković svojim trećim golom odveo goste prvi put na "plus tri" (3:6).

Reagovali su treneri Banjalučana Goran Trkulja i Danijel Božić minutom odmora, pa su crveno-plavi uz pomoć bučnog navijanja "Lešinara", koji su ponovo stigli u "Borik", probali da vrate zaostataak, ali do sredine poluvremena je Višegrad sačuvao prednost (5:8).

Smanjio je Borac na 10 minuta prije odlaska na odmor na samo gol minusa (8:9), koliko je bilo i u 24. minutu kada je tajm-aut pozvao i gostujući trener Željko Jaćimović. To je urodilo plodom, pa je Višegrad ponovo vratio na tri razlike (9:12) u 27. minutu, da bi u finišu poluvremena Banjalučani pogotkom Filipa Krivokapića uspjeli da stignu do izjednačenja (12:12).

Ipak, na odmor se otišlo sa prednošću Borca m:tel nakon što je Vladan Đurđević pogodio prije samog isteka 30. minuta (13:12).

Golom Arsenija Bubića, Borac je otišao na dva gola prednosti poslije pet minuta borbe u drugom dijelu meča u "Boriku" (15:13), ali su uzvratili gosti i sa dva pogotka i to sa igračem manje stigli do izjednačenja (15:15).

Prilično izjednačeno, nijedna ekipa nije stekla osjetniju prednost, Borac je imao "plus dva" u nekoliko navrata prvenstveno nakon dobrih akcija Filipa Vujovića, da bi golom Nikše Petrovića, trećim na meču, prvi put otišao na tri razlike (19:16).

"Hoćemo pobjedu", zaorilo se banjalučkom dvoranom pa je i gostujući trener pozvao minut odmora na polovini drugog dijela.

Tada je sedmerac odbranio mladi golman Lazar Bera, ali Borac nije iskoristio sljedeći napad kojim bi izvjesno trasirao put ka pobjedi. Ipak, održavali su crveno-plavi prednost od dva-tri pogotka pred odlučujućih 10 minuta kada je tajm-aut pozvao trenerski dvojac iz Banjaluke (20:18).

Odbranio je potom i Nebojša Grahovac jedan sedmerac, ali je u nastavku akcije gosti su ipak uspjeli da zatresu njegovu mrežu, pa je propuštena još jedna prilika da se Borac odlijepi (22:19).

Višegrad je potom imao priliku čak i da stigne do izjednačenja, ali nije iskoristio napad, pa je uslijedila kontra Vladana Đurđevića za "plus dva" (23:21) na minut i po prije kraja utakmice.

Uslijedio je minut odmora Borčevih trenera, kako bi se izbjegla dramatična završnica jer bi eventualni pogodak riješio pitanje pobjednika.

Pogodio je Filip Krivokapić za "plus tri" i praktično pobjedu i vrijedna dva boda - 24:21!

Najbolju partiju u banjalučkom timu pružili su Filip Krivokapić sa šest golova, Stanko Stanković je postigao četiri gola, koliko je zabilježio i kapiten Nikša Petrović, dok je golman Nebojša Grahovac imao 11 uspješnih intervencija, od kojih i jedan odbranjeni sedmerac.

Na drugoj strani, Višegrađane su predvodili Đorđo Racković, Bojan Grujičić, Veljko Kuburović, Ognjen Markanović i Filip Bojović sa po tri postignuta gola, a čuvar mreže Goran Raković zabilježio je kao i Grahovac, 11 odbrana.

U narednom kolu, Borac gostuje zeničkom Čeliku, dok će Višegrad na težak ispit u Gračanicu.

(MONDO)

Možda će vas zanimati

Komentari 4

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Igrač Borca

Može li neko onom Brankoviću reći da ne dolazi na naše utakmice, niko ga očima ne može gledati, svi znamo šta je radio a on umislio da je sve radio kako treba, ĆACI!

Koma

Stručni štab pod hitno da stavi prst na čelo dok ne bude kasno!

Da

Stanko,drugo poluvreme?

Mitar

@Da Isto se pitala cijela dvorana. Ako nije povreda onda ga je "trener" zaboravio

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC