• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Srbija dočekala WTA titulu, Aleksandra briljirala: Došla kao autsajder i uzela pehar

Aleksandra Krunić je u dublu sa Sabrinom Santamarijom osvojila turnir u Ruenu.

 Aleksandra Krunić osvojila dubl u Ruenu Izvor: x/printscreen

Srbija je dočekala titulu u Ruenu. Dok čekamo finale Olge Danilović u singlu sa Elinom Svitolinom Aleksandra Krunić i Amerikanka Sabrina Santamarija savladale su Ruskinju Hromačevu i Čehinju Noskovu 6:0, 6:4.

U prvom kolu srpsko-američki par je bio bolji od Japanki Aojame i Učijame 6:4, 6:1, a onda su savladale Francuskinje Žakmon i Ponše. Tu je posao bio jako težak, nakon 6:4, 3:6 u supetajbrejku je bilo 10:3 za Krunić i Santamariju. U polufinalu su savladale italijanski par Rankario - Rosatelo 2:6, 6:2, 10:5.

Aleksandra Krunić je u singlu u Ruenu izgubila nakon borbe u tri seta upravo od Olge Danilović i sada je u singlu tek 265. na VTA listi. Što se tiče dubla 32-godišnjakinja je najbolje rangirana Srpkinja. Nakon pobjede u Ruenu popela se 15 mjesta i od ponedjeljka će biti 78.

Ko je Aleksandra Krunić?

Aleksandra Krunić ima 32 godine, rođena je u Moskvi i u karijeri je bila 39. na VTA listi. Stigla je najviše do četvrtog kola US Opena, a bila je finalistkinja juniorskog Australijan opena 2009. godine. Zaradila je skoro 4.000.000 dolara u karijeri, a u dublu je najbolje rangirana bila na 35. mjestu. U singlu ima jednu, a u dublu sedam titula u karijeri. U Dublu je na Australijan openu i Vimbldonu 2021. stigla do četvrtfinala. 2013. godine je igrala finale Fed Kupa gdje je Češka savladala Srbiju.  

Pročitajte i ovo:

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC