KRALJICE U FINALU, IMAJU MEDALJU!

Odbojkašice Srbije igraće u finalu Olimpijskih igara, pošto su u dramatičnom meču dobile SAD sa 3:2. U finalu protiv Holandije ili Kine.

ČUDO!

Pravo odbojkaško čudo u "Marakanazinju", hramu ovog sporta.

Srbija će igrati u finalu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru. I to preko svetskog prvaka SAD, u četvrtfinalu je pao evropski - Rusija.

SRBIJA - SAD 3:2 (20:25, 25:17, 25:21, 16:25, 15:13)!

Drhtala je Srbija u petom setu. Amerikanke su konstantno vodile i malo toga im nije polazilo za rukom. Kod rezultata 8:11 delovalo je da je naš tim izgubljen. Prema rečima, Tijane Bošković, i kod naših devojaka se uvukla zebnja i bilo je sve manje vere u uspeh.

A, onda...

Kreće šou izabranica selektora Zorana Terzića. Rapsodija na terenu i savršen finiš za finale i prvu olimpijsku medalju u istoriji ženske odbojke.

Prvo su uspele da smanje na 10:11, pa da na servis Milene Rašić povedu 13:12. Servis greškom Srbija je poklonila poen SAD, ali su Amerikanke uzvratile istom merom. Odličnom odbranom Bošković se našla u kontri, a od njenog smeča nije bilo odbrane.

FINALE!

Posle izgubljenog prvog seta, u kojem je Srbija odjednom stala kod rezultata 18:18, sve u nerednih 45 minuta je delovalo izuzetno u igru našeg tima. Razigrala se Brankica Mihajlović, bila je odlična u napadu, a posebno u bloku. Pratile su je ostale devojke. Amerikanke nisu imale rešenje za smeč Tijane Bošković, Maja Ognjenović je savršeno proigravala, dok je Milena Rašić servisom uništavala prijem svetskih prvakinja.

Srbija je povela 2:1.

Malo opuštanja i buđenje izuzetnog američkog tima dovelo je do toga da finalistu odluči taj-brejk, peti set. Srbija je loše odigrala četvrti set, dok su reprezentativke SAD povezale redove, uspostavile skoro pa idealan prijem i lako izjednačile 25:16.

Američki tim u istom ritmu počeo je i odlučujući set, a nas je u igri držao blok, kojim smo dva puta sprečili SAD da se odlepi i praktično reši duel. Jovana Stevanović i Rašić bile su junakinje tog dela igre, jer da nije bilo njihovih odbrana, veliko je pitanje da li bi se Srbija vratila.

Ovako jeste.

VEEEEELIKO BRAVO!

Sledi Holandija, ili Kina, svejedno je!

UŽIVO:

Amerikanke su dobile naše devojke u Grupi B, bilo je 3:1.

Vreme je za revanš...

Ženska odbojkaška selekcija Srbije ima istorijski priliku da pobedom u polufinalu obezbedi medalju na Igrama u Rio de Žaneiru i za dva dana se bori za najsjajnije odličje.

Posle izdanja u četvrtfinalu, kada su izabranice selektora Zorana Terzića zbrisale evropskog prvaka Rusiju 3:0, verujemo da su spremne i da održe odbojkaški čas atktuelnim svetskim prvakinjama.

U poslednjih pet susreta sa Amerikankama, računajući i Olimpijske igre, Srbija je dva puta dobila SAD i tri puta izgubila. Dueli su po pravilu bili neizvesni i neretko završavani u pet setova.

V SET

15:13 - TOOOOOOOOOO! Medalja! BRAVOOOOO!

13:12 - Srbija je preokrenula! Još dva poena... AJDE, IDEMO!

10:11 - Uzbuđenje dostiže vrhunac!

6:8
- I dalje SAD ima "+2".

3:5 - Prvi put SAD ima dva poena prednosti u petom setu. Zoran Terzić mora da traži tajm-aut.

2:3
- Imala je Srbiju kontru!

IV SET

16:25 - Isuviše lako su naše devojke prepustile set SAD. Sledi "taj-brejk". Odlučujući set za finale. Srpkinje to mogu. Samo hrabro i snažno, do pobede!

15:21
- Četvrti set se bliži kraju! Biće i te kako drama.

13:17
- Serija 3:0. Reaguje klupa SAD.

8:14 - Deluje da je ovaj set izgubljen, ali preokreti su mogući, pogotovo u ženskoj odbojci.

- Selektor ponovo pokušava da ih podigne. Nije izgubljen set.

6:10 - Šteta! "Padaju" Srpkinje, SAD to koristi...

6:7
- "Probudio" je Terzić tajm-autom naše devojke.

4:6
- Amerikanke imaju prednost.

III SET

25:21 - Srbija je na set od finala Olimpijskih igara! Idemo, još malo...

24:20 -
slede set lopte!

22:20 - Biće drame u ovom setu. Terzić traži prvi tajm-aut.

21:18
- Tijana Bošković je napravila prestup prilikom smeča.

20:15
- Pet poena prednosti u finišu trećeg seta.

17:14 -
Šteta "pecala" se Milena, a blok je bio dobar!

16:11 - I Milena Rašić poentira iz bloka!

14:11 - Greška iz servisa i malo sreće na servis SAD i ponovo je tesno.

13:7
- Srpkinje održavaju šest poena prednosti. Tijana Bošković smečuje po prstima.

10:4
- Poen iz bloka, "jedan na jedan". Pogađate ko? Brankica!

9:4 - Prošao je "čelendž"!

8:5
- Umesto 9:1, sada je 8:5. Reaguje Terzić...

- Sve na servis Milene Rašić.

7:1 - Serija se nastavlja!

5:1 - Blok, pa, naravno, Branikica Mihajlović!

3:1
- Brankica iz bloka zaustavlja kontru Amerike.

II SET

25:17 - Odlična igra Srbije. Rezultat je izjednačen...

24:15 - Sada briljira Maja Ognjenović. "Skuvala" je loptu, pa iz servisa zbunila Amerikanke.

21:14 - Brankica blokom osvaja 20. poen za Srbiju! Jovana Stevanović servisom do 21.

18:14 - Srpkinje igraju vrlo dobro u ovom setu, ne dozvoljavaju protivniku da im ugrozi vođstvo.

15:10 - Tajm-aut SAD. Srbija je u seriji od 3:0.

12:8 - Poen za poen!

10:6 - Imale su naše devojke kontru za 10:5, ali su se spetljale i poklonile poen selekciji SAD. Greška ih nije poremetila.

7:3
- Srbija iz dvojnog bloka osvaja peti poen za 5:2. Milena Rašić iz Servisa donosi sedmi poen. Amerikanci traže tajm-aut. Bolja igra naših odbojkašica nego u finišu prvog seta. Samo neka nastave ovako.

3:2 - Srbija je povela 2:0, Akinradevo osvojila prvi poen za SAD.

I SET

20:25 - Serija 7:2! Šteta Srbija je igrala odlično prvi set, ali je onda od 18:18 pala, što je Amerika iskoristila, rezultatski se odlepila i lagano privela prvi deo meča kraju. Deluje da su naše devojke jeftino izgubile prvi set. Ali, idemo dalje...

18:20 - Tajm-aut Srbija. Popustile su srpske devojke u finipu prvog seta i Amerikanke to koriste.

16:16
- Vrlo tesan meč, neizvestan. Srbija se odlepi na dva poena, ali SAD uspeva da uhvati priključak.

14:13
- Blokom je završena serija Srbije od 6:1.

14:12 -  Nekoliko razmena i Tijana Bošković donosi drugo vođstvo za Srbiju.

11:11
- Amerikanke su povele 11:0, ali je onda usledila prva serija Srpkinja. Osvojili smo dva poena iz bloka. Odlična je bila Brankica Mihajlović.

6:8  - Amerikanke imaju prednost. Uspele su da iskoriste kontru i steknu blagu prednost. Igra se poen za poen. Tvrda utakmica, sa malim brojem grešaka, za sada.