Viktoru prija Kina - polufinale!

Srpski teniser za 92 minuta savladao Kevina Anresona za polufinale turnira u Čengduu.

Rud, Bagdatis, pa Anderson za polufinale turnira u Čengduu.

Viktor Troicki nastavio je sa odličnim partijama u kineskom Čengduu pošto je u četvrtfinalu ovog turnira savladao južnoafrikanca Kevina Andersona u dva seta – 6:3, 7:6, pa će za borbu za finale igrati sa Kačanovim iz Rusije.

Viktor je odlično otvorio prvi set i u drugom gemu, jedinom u kome je viđeno više od pet poena, uspeo da napravi brejk nakon velike borbe, nekoliko izjednačenja i "prednosti", ali je to bilo dovoljno da osvoji prvi set nakon 32 minuta.

Drugi je trajao duplo duže.

U njemu nije viđen nijedan brejk, iako je naš teniser imao još pet šansi da "brejkne" Andersona, ali je meč odlučen tek u taj-brejku koji je Troicki dobio rezultatom 7:4.

Očekivalo se da bi njegov protivnik u polufinalu mogao da bude Felisijano Lopez, ali je on neočekivano izgubio od Rusa Kačanova (101. na ATP listi) i to u dva seta. Borba za finale je u ranim jutarnjim časovima u subotu