U "Bersiju" će danas nasupiti dvojica srpskih tenisera. Evo i kada i protiv koga.

U "Bersiju", u okviru 2. kola Mastersa u Parizu, u srijedu će nastupiti dvojica srpskih tenisera.

Prvo će, od 11 časova, Viktor Troicki šesti put u karijeri igrati sa (5) Keijem Nišikorijem koji je dobio četiri posljednja njihova duela od 2010. kada ga je Beograđanin pobijedio u "njegovom" Tokiju.

Troicki je u utorak spasao dvije meč lopte u duelu sa Adrijanom Manarinom i potom izborio meč sa Japancem, koji je kao i ostalih sedam najbolje plasiranih tenisera koji učestvuju, bio slobodan u prvom kolu.

Bolji će se u osmini finala sastati sa pobjednikom meča (11) Žo-Vilfred Conga – Albert Ramos.

U 15.30 na centralnom terenu, (1) Novak Đoković počeće odbranu titule, ali i prvog mjesta na svjetskoj listi.

Njegov protivnik biće Žil Miler iz Luksemburga, koji je dan ranije pobijedio španskog tenisera Nikolasa Almagra.

Đoković se do sada tri puta sastajao sa Milerom i pobjeđivao rezultatima 3:0, 3:0 i, ljetos na Mastersu u Torontu, posljednjem turniru koji je "Broj 1" osvojio, 2:0.

Bolji će se za četvrtfinale boriti protiv (14) Grigora Dimitrova kojem je Markos Bagdatis predao meč 2. runde poslije samo jednog gema.

Nagradni fond pretposljednjeg turnira sezone, na kojem se uglavnom sklapa lista učesnika Finala Masters serije u Londonu, iznosi 3.748.925 evra, pobjedniku pored 1.000 bodova pripada i 746.550, a finalisti 366.035 evra i 600 poena.

Đokoviću je za odbranu prvog mjesta potrebno da (2) Endi Marej ne osvoji turnir ili da on sam ne ispadne prije polufinala.