Brčanke perfektne i poslije 13. kola

Odbojkašice Bimal-Jedinstva zabilježile 13. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Odbojkašice Bimal-Jedinstva nastavljaju da "melju" rivale u Premijer ligi BiH.

Brčanke su u 13. kolu zabilježile i 13. pobjedu pobjedu u nizu, savladavši Maglić pred svojim navijačima maksimalnim rezultatom 3:0, prepustivši gošćama svega 32 poena (25:6, 25:10, 25:16).

Zanimljivo, aktuelne bh. šampionke imaju identičan set-količnik kao i muška ekipa iz Brčkog, 39:3. Ali, odbojkaši Mladost sakupili su bod više, s obzirom da je Brčankama u petom golu ekipa Gacka "otkinula" bod, osvojivši dva seta.

U derbiju kola Banjaluka Volej bila je u "Boriku" slavila protiv tuzlanske Slobode, takođe 3:0.

Ipak, na ovom meču bilo je mnogo više uzbuđenja, a dva posljednja seta riješena su na razliku. Po dionicama je bilo 25:19, 26:24 i 27:25.

Na preostala tri meča Jahorina je očekivano savladala posljednjeplasiranu Modriču 3:0, dok su do bodova u gostima, identičnim rezultatom 3:1, stigli Gacko protiv Smeča, odnosno Kula-Gradačac protiv Goražda.