Nova pobeda Srbije: Malo nade, pa "gaženje"!

Srbija stigla do petog trijumfa u Ligi nacija protiv vrlo jakog sastava Rusije.

Šampionke sveta, u izmenjenom sastavu i sa selektorom Brankom Kovačevićem (vodi srbiju na turniru u Belgiji umesto Zorana terzića), zabeležile su drugu pobedu na turniru trećeg vikenda Lige nacija.

Srbija je u belgijskom Kortrjaku bila bolja od Rusije 3:1 (22:25, 25:18, 25:11, 25:22).

Naš tim posle osam odigranih utakmica ima skor 5-3 i polako se bliži vrhu tabele.

Meč nije dobro počeo po aktuelne vladarke planete. Rusija se u finišu prvog seta odlepila na nedostižnu prednost, što je rezultiralo vođstvo 1:0 (25:22).

Ipak, do kraja utakmice preovladao je kvalitet Srbije protiv vrlo snažnog sastava Rusije. Više nego ubedljivom igrom Srpkinje su preokrenule rezultat, osvojivši naredna dva seta bez pružene prilike rivalkama, pogotovo u trećem delu igre koji je završen rezultatom 25:11.

Drugi set pripao je našem tim – 25:18.

U četvrtom je već bilo malo napetije, ali je, može se reći, Kovačevićev tim rutinski završio posao.

Ruskinje vrlo loše stoje ove sezone u Ligi nacija. Na osam mečeva zabeležile su samo jednu pobedu, koliko imaju još Južna Koreja i Nemačka, dok je Bugarska bez trijumfa do sada.

Srbija se u četvrtak od 20.15 sastaje sa Belgijom.