Banjalučke "osice" protutnjale kroz Mostar za prvu gostujuću pobjedu!

Rukometašice banjalučkog Borca ostvarile su prvu pobjedu u gostima i to na impresivan način!

ŽRK Zrinjski - ŽRK Borac 17:38, PL BiH, 5. kolo Izvor: MONDO

Popularne "osice" deklasirale su Zrinjski u Mostaru rezultatom 17:38 (8:20) u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i sa četiri trijumfa zauzimaju treće mjesto na prvenstvenoj tabeli u svojoj povratničkoj sezoni u bh. eliti.

Pobjeda nijednog trenutka nije dovedena u pitanje i od samog početka utakmice u Mostaru bilo je jasno da će Banjalučanke slaviti ubjedljiv trijumf.

Nakon 30 minuta igre, raznila je iznosila "plus 12" (8:20), da bi u drugom poluvremenu sve igračice Borca po dva puta se upisivale u strijelce za ogromnih "plus 21" u korist gošći iz Banjaluke.

Najefikasnije u banjalučkom taboru bile su Božana Ćutković, Marijana Bogojević i Branka Majstorović sa po pet postignutih golova, dok je kod mostarskih "plemkinja" najbolju partiju pružile Darija Milanović sa četiri i Alma Teskeredžić sa pogotkom manje.

Izabranice trenera Rade Unčanina u sljedećem kolu dočekuju ekipu Goražda a meč će biti odigran u dvorani "Borik" u nedjelju 03. novembra s početkom u 18 časova.