Borac m:tel rutinski do finala Svesrpskog kupa

Autor mondo.ba/SRNA

Banjalučani će u borbi za trofej četvrtog Svesrpskog rukometnog kupa u nedjelju od 16 časova igrati protiv boljeg iz duela Vojvodina (Novi Sad) - Metaloplastike (Šabac), koji počinje u 19.30.

U prvom polufinalnom meču četvrtog Svesrpskog rukometnog kupa, koji je večeras počeo na Palama, rukometaši Borca m:tel rutinski su porazili domaćina, ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva 28:23 (15:7).

Borac m:tel je veoma brzo stekao sigurnu prednost, poveo 6:1, da bi u uvodnih 15 minuta rukometaši Slavije postigli svega dva gola. Tim Mirka Mikića nastavio je sa dominacijom do kraja prvog dijela, koji su riješili u svoju korist rezultatom 15:7.

Domaćin je u nastavku odigrao nešto bolje protiv podmlađenih "crveno-plavih", te uspio da ublaži poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu sa pet golova bio je Luka Perić, dok su po četiri postigli Nikola Jeremić, Jovan Todorović i Luka Knežević.

Prvo ime susreta bio je Slavijin Ivan Benić, strijelac osam pogodaka, dok je jedan manje postigao Marko Srdanović.

Po završetku prvog polufinalnog duela, predviđeno je otvaranje turnira od 18.30, na kojem će prisustvovati predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković.

Za 19.30 zakazan je drugi polufinalni meč, u kojem će snage odmjeriti Vojvodina (Novi Sad) i Metaloplastike (Šabac).

Utakmice za plasman na programu su u nedjelju. Meč za treće mjesto počinje u 14, dok je finale u 16 časova.

Sve utakmice biće odigrane u dvorani "Peki" na Palama, a trofej brane rukometaši novosadske Vojvodine, koja je bila pobjednik u sva tri do sada održana turnira.

Predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević zahvalio je predsjedniku Rukometnog saveza Srbije Božidaru Đurkoviću na pomoći i dodao da se rukomet polako vraća na velika vrata, kao i predsjedniku Republike Srpske Željki Cvijanović što je podržala ovu sportsku manifestaciju.