U vaterpolo derbiju nije bilo dosadno: Zvezda pobedila Partizan!

Mnogo golova, posebno u prvom poluvremenu...

Vaterpolo derbi Crvena zvezda - Partizan 12:10 Izvor: MN PRESS

U vreme kada se igrao fudbalski "večiti" derbi, gledali smo i vaterpolo utakmicu Zvezde i Partizana!

Pobedu u okviru Superlige Srbije odneli su vaterpolisti Crvene zvezde koji su slavili u uzbudljivom meču na bazenu "Milan Gale Muškatirović" - 12:10 (4:5, 5:1, 2:2, 1:2).

Oba tima ušla su furiozno u utakmicu, igralo se "gol za gol", tako da smo već u prvoj deonici videli čak devet golova, da bi u drugoj primat preuzela Crvena zvezda. Vaterpolisti trenera Igora Milanovića "bombardovali" su gol Partizana sa čak pet pogodaka u drugoj četvrtini, dok su na drugoj strani zaigrali mnogo bolju odbranu i dozvolili su samo jedan gol.

U nastavku utakmice Partizan je probao da dođe do preokreta, dobio je drugo poluvreme 4:3, ali to nije bilo dovoljno.

Bazen 25. maj MGM. Gledalaca 400. Sudije: Golijanin i Milović. Igrač više: Crvena zvezda 8 (4), Partizan 6 (4). Peterci: Crvena zvezda 3 (2), Partizan 1 (0)

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Kasum 2, Milojević, Vasin, Ilić, Radojević 3, Janković, Rađen 1, Gusarov, Radović 4, Ivanov, Šulc. Trener: Milanović.

PARTIZAN: Bulajić, Gbadamasi 2, Barać, Nešić, Smiljević 2, Andrin, Radanović 4, A.Mitrović, Vićković 2, Timotijević, Jakšić, P.Mitrović, Vlahović, Banović. Trener: Bašić.