Borac m:tel trijumfalno otvorio sezonu: Slavlje "crveno-plavih" u Tuzli

U prvom kolu Premijer lige BiH, Borac m:tel kao gost s avladao Slobodu 26:22.

RK Sloboda - RK Borac 22:26 Premijer liga BiH 1. kolo Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel nisu dozvolili novo iznenađenje u Tuzli, poput onog u nedavnom polufinalu Kupa BiH, kada ih je Sloboda eliminisala pobjedom 23:19, a onda osvojila i trofej, svoj prvi u kup takmičenju.

Večeras su Banjalučani, u prvom kolu nove sezone Premijer lige BiH, slavili 26:22 (14:13), te tako trijumfalno započeli pohod ka odbrani titule.

Furiozno su gosti ušli u meču, poveli 3:0, ali su Tuzlaci zbili redove i preokrenuli na 9:8.

Ipak, uslijedila je ponovo serija od tri gola Banjalučana, koji su do kraja prvog poluvremena sačuvali gol prednosti, te na pauzu otišli sa 14:13.

Slično je izgledao i tok drugog poluvremena, da bi posljednjih nekoliko minuta proteklo u dominaciji Miloša Nježića, koji je od posljednjih Borčevih sedam golova postigao čak šest!

Nisu imali Tuzlaci rješenja za raspoloženo desno krilo "crveno-plavih", koji je u prvih 30 minuta susreta u Tuzli nije postigao niti jedan gol, ali je zato sve nadoknadio u finišu meča.

Nemanja Vučićević postigao je četiri gola, dok je u poraženom sastavu najraspoloženiji bio Emir Suhonjić, strijelac sedam pogodaka.

Večeras su odigrani i ostali mečevi uvodne runde prvenstva.

U jednom od najzanimljivijih mečeva dobojska Sloga savladala je konjuh 33:27, Izviđač je kao gost bio bolji od Iskre 35:32, dok je u srpskom derbiju Leotar u Istočnom Sarajevu slavio protiv Slavije 24:32.