KUP BiH: Potop Borca u Mostaru! (VIDEO)

Banjalučki Borac do nogu je potučen od Zrinjskog u Mostaru u šesnaestini finala Kupa Bosne i Hercegovine - 5:0 (3:0).

Kup BiH: Zrinjski - Borac 5:0 Izvor: MONDO/Nebojša Šatara
Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

Crveno-plavi su na startu najmasovnijeg takmičenja u BiH izvukli najtežeg mogućeg protivnika - aktuelnog prvaka Zrinjski, ali su se dobro držali protiv favorizovanih "plemića" do 35. minuta prvog poluvremena.

A poslije toga - potop!

ZRINJSKI - BORAC 5:0 (3:0)

Najprije je golman gostiju Asmir Avdukić morao da vadi loptu iz mreže nakon što je nekadašnji igrač Borca Nemanja Bilbija pogodio gol iz slobodnog udarca.

Šest minuta kasnije, Zrinjski je udvostručio prednost preko Danijela Stojanovića, da bi već u narednom napadu ponovo Bilbija zatresao mrežu i povisio na ogromnih 3:0 za mostarski klub.

Iako je trener Banjalučana Vlado Jagodić preporodio tim otkako je ponovo stigao na Gradski stadion, "plemići" su ipak u ovom trenutku kvalitetniji od njegovih izabranika što su potvrdili i u nastavku meča.

U 63. minutu Momčilo Mrkaić je povisio na 4:0, a "petardu" je domaćin kompletirao dvadeset minuta kasnije kad je Miloš Filipović postavio konačnih 5:0 za Mostarce!

...

Napomenimo i to da je trener "plemića" Vinko Marinović za ovu utakmicu sa Banjalučanima odmarao čak DEVETORICU standardnih prvotimaca, što najbolje ilustruje snagu aktuelnog šampiona BiH.

ZRINJSKI: Vasilj - Čolić, Radeljić, Katanec, Lučić - Pehar, Žeravica - Filipović, Bilbija, Stojanović - Mrkaić. Trener: Vinko Marinović

BORAC: Avdukić, Vejnović, Grahovac, Malbašić, Radoja, Kiso, Erić, Škorić, Guzina, Danilović, Prljeta. Trener: Vlado Jagodić