Remi u Austriji uz golčinu Alena, greška Bufona

U našoj grupi pobeda Republike Irske i remi Velsa i Austrije. Islanđani u nadoknadi vremena do pobede, a Italija srećno do boda protiv Španije.

Gosti su se gostili širom Evrope!

Na devet večerašnjih kvalfikacionih utakmica za Svetsko prvenstvo 2018. godine svega dve pobede domaćina. Jedna od njih i u našoj grupi D - u Dablinu. Tamo je Republika Irska ostvarila prvu pobedu u kvalifikacijama pošto je bila bolja od Gruzije (1:0).

Pobedu izabranicima Martina O'Nila, koji su pre toga odneli bod i iz Beograda, doneo je desni bek Evertona Šejmus Kolman koji je "probio" odbranu Gruzije u 56. minutu.

Kako? Malo je teže opisati ovaj komičan pogodak kada se Kolman ušetao u gol!

Ako smo u Dablinu videli smešan gol - oni u Austriji su bili prelepi.

U duelu Austrije i Velsa, takođe u okviru naše grupe D, remi - 2:2!

Velšani, polufinalisti prethodnog Evropskog prvenstva, u vođstvo su došli prelepim pogotkom Džoa Alena u 12. minutu kada je viđena prava "raketa" na stadion "Ernst Hapel" u Beču. Fudbaler Stouka je raspalio po lopti, a golman Almer, koji je meč završio ranije zbog povrede, nije bio ni blizu da odbrani.

Uzvratila je Austrija preko Arnautovića, koga je fantastično dubinskom loptom pronašao Alaba, ali se na poluvreme otišlo sa prednošću gostiju kojima je Kevin Vimer "poklonio" drugi - autogolom.

Marko Arnautović, koji je prethodnih dana imao manju povredu, bio je nezaustavljiv i u drugom poluvremenu, ali osim solo prodora kojim je doneo izjednačenje i bod svojoj reprezentaciji pred dolazak u Beograd (9. oktobar) - jednostavno nije mogao više.

Onaj gol Alena ostao je najlepši na meču, a i cele večeri...

Na stadionu Juventusa u Torinu - umalo šok za Italijane - 1:1!

Oni su večeras protiv Španije bili na pragu prvog poraza na domaćem terenu u kvalifikacijama za svetska prvenstva pošto ih je "zakopao" Đanluiđi Bufon. Najbolji golman svih vremena napravio je veliku grešku u 56. minutu i dozvolio Vitolu da mu ubaci loptu u praznu mrežu.

Điđi Bufon je krenuo da izbaci loptu ispred fudbalera Sevilje, ali je promašio "fudbal".

Dešava se i najboljima...

Može se reći da je reprezentacija Španije i pre ove greške zaslužila gol pošto je u prvom poluvremenu izvršila pravu "opsadu" pred golom Bufona, pa su njegovi saigrači loptu u nogama držali samo 25% i bili daleko od protivničkog gola, ali su imali sreće da Serhio Ramos napravi glupost.

Njegov faul u kaznenom prostoru doneo je penal De Rosiju i veliki bod.

Druga pobeda domaćina "došla" je duboko u nadoknadi vremena. Igrao se šesti minut sudijske nadoknade na Islandu kada su "ribari" stigli do pobedonosnog gola preko Gilfija Sigurdsona. "Umalo tragičar", koji je promašio penal sredinom drugog poluvremena, postigao je pogodak za prvu pobedu Islanđana u ovim kvalifikacijama.

Pre toga su Finci vodili 1:0, pa 2:1, ali su se Islanđani "vraćali".

U okviru iste grupe Hrvatska je "razbila" tzv. Kosovo rezultatom 6:0 (3:0), uz tri gola Marija Mandžukića, a meču su prethodila zajednička skandiranja na ulicama Skadra protiv srpskog naroda, kojih je bilo i na samoj utakmici.

Napadač Juventusa je već u prvom poluvremenu "rešio" utakmicu, a u nastavku su se u upisivali Matej Mitrović, Ivan Perišić i Nikola Kalinić - koji je u nadoknadi na semaforu "napisao" šesticu.