Miler ponovo "trese", het-trik Levandovskog

Ako ovako nastave i u narednim mečevima - napadači Bajerna Tomas Miler i Robert Levandovski mogli bi da vode borbu za najboljeg strelca u kvalifikacijama. Jedan "trese" za Nemačku, a drugi za Poljsku.

Tomasa Milera nije bilo nigde na prethodnom Evropskom prvenstvu, ali je "proradio" na početku kvalifikacija za naredno Svetsko prvenstvo koje se održava u Rusiji 2018. godine.

Napadač Bajerna je postigao dva gola u pobedi "pancera" nad Češkom (3:0) i tako, računajući i ona dva iz prvog kola protiv Norveške, stigao na "kotu" od 4 pogotka.

Samim tim, ušao je i u istoriju nemačkog fudbala pošto je "upao" na listu deset najboljih strelaca u istoriji ove uspešne reprezentacije. Trenutno je na brojki od 36 golova, ali su godine tek pred njim, pa neka se čuvaju Oliver Birhov, Mihael Balak, Uve Zeler i ostali.

Miler je u 13. minutu doveo "pancere" u vođstvo, a Toni Kros je odmerenim udarcem u 49. duplirao prednost. Konačan rezultat postavio je pomenuti napadač Bajerna u 65. minutu.

Ali - nije on jedini predstavnik Bajerna koji je večeras bio raspoložen.

Njegov kolega iz napada Robert Levandovski postigao je tri gola za reprezentaciju Poljske u pobedi nad Danskom (3:2). Imali su Poljaci "čistih" 3:0, ali brzi autogol Kamila Glika i pogodak Polsena nešto kasnije - umalo su promenilo tok meča.

I Levandovskom je ovo takođe četvrti gol u dva kola kvalifikacija, pa nije nemoguće da će baš on i Miler voditi bitku za najboljeg strelca.