Sicilija bez Serije A, Pandev “ubio” Inter

Palermo se remijem sa Kjevom oprostio od Serije A, Inter poražen u Đenovi. Lacio do vrha napunio mrežu Sampdorije, uz pogodak Lulića i asistenciju Milinković-Savića.

Naredne sezone  utakmice Serija A se neće igrati na Siciliji, prvi put još od sezone 2003/04.

Najveće italijansko ostrvo u međuvremenu je znalo imati i tri predstavnika, Mesinu, Kataniju i Palermo, međutim, čast sicilijanaca više neće braniti ni Palermo, koji je u nedjelju izgubio sve šanse za opstanak.

“Orlovi” su remizirali sa Kjevom u Veroni 1:1 i tri kola prije kraja ostali na 12 bodova zaostatka za Empolijem koji je iznad “crte”.

Sudbinu Palerma zapečatio je iskusni Pelisije pogotkom sa penala u 67. minutu, a sve što su gosti uspjeliu da urade je da izjednače golom Goldanige dva minuta prije kraja meča.

Inter ne samo da nije slavio u sedmoj uzastopnoj utakmici, već je upisao novi poraz, ovog puta u Đenovi.

Trener “neroazura” Stefano Pioli vjerovatno će početi da pakuje kofere poslije poraza 1:0 koji je praktično ostao bez Evrope jer za petoplasiranom Atalantom zaostaje devet bodova, samo tri kola prije kraja.

Da stvar bude gora po navijače Intera, pobjedonosni gol za Đenovu postigao je bivši fudbaler “neroazura” Goran Pandev lijepim volejom. Poslije prečke koju je pogodio Vaskez.

Pandev

Makedonac nije proslavljao pogodak, ali je to bila slaba utjeha za Inter.

Pomalo nelogičan potez donio je Pioli nakon vođstva Đenove, iz igre je izvadio najboljeg napadača Maura Ikardija, a tek u finišu meča pokazalo se koliko je ova odluka pogrešna.

Tri minute prije kraja Inter je dobio šansu za izjednačenje nakon što je lopta u ruku pogodila Burdisa, a sudija pokazao na bijelu tačku. U odsustvu standardnog izviođača Maura Ikardija, loptu je uzeo Kandreva, a njegov šut odbranio je Lamana.

Golmanu Đenove ovo je četvrti odbranjen jedanaesterac ove sezone, a primio je samo dva gola sa "bijele tačke".

Inter je meč završio sa desetoricom, nakon isključenja Kondogbij minut prije kraja.

Čak 10 golova viđeno je u Rimu gdje je Lacio “vaterpolo” rezultatom 7:3 savladao Sampdoriju.

Ekipa Simonea Inzagija u sjajnoj je formi, ovo je  Lacijalima treći vezani trijumf, a u posljednja četiri meča postigli su 18 golova.

Goleadu u Rimu  otvorio je Keita pogotkom za vođstvo Lacija u drugom minutu, a završio ju je napadač Sampdorije Kvaljarela golom u posljednjem minutu kojim je samo ublažio poraz Sampe.

Lacio

Svoj doprinos u pobjedi kojom se Lacio učvrstio na četvrtoj poziciji dali su bh. reprezentativac Senad Lulić koji je bio strijelac šestog gola za nebesko-plave, te mladi srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić koji je asistirao Keiti u drugom minutu.

Empoli je pobjedom 3:1 nad Bolonjom osvojio važne bodove u borbi za opstanak i zadržao četiri boda prednosti nad Krotoneom koji je u nedjelju minimalnim rezultatom savladao Peskaru.

Lacio – Sampdorija 7:3 (5:1)

/Keita 2, Imobile 19 penal, 70, Hedt 36, Anderson 38 penal, De Vrij 45, Lulić 65 – Lineti 32, Kvaljarela 72, 90 penal/

Milan - Roma 1:4 (0:2)