Radniku peti trofej u Kupu RS!

Fudbaleri bijeljinskog Radnika osvajači su Kupa Republike Srpske za sezonu 2016/17, nakon što su u dvomeču bili bolji od trebinjeskog Leotara (2:0, 2:1).

Finale Kupa RS revanš Leotar Radnik 1:2 Radnik osvajač Kupa RS 2016/17 Izvor: MN PRESS

Radnik iz Bijeljine četvrti put u posljednjih pet godina osvojio je Kup Republike Srpske.

Bijeljinci su u dvomeču bili bolji od trebinjskog Leotara ukupnim rezultatom 4:1.

Prvi meč u Bijeljini okončan je pobjedom domaćina 2:0, dok su Bijeljinci bili bolji i u današnjem revanšu na "Policama", gdje su slavili rezultatom 2:1, iako su nakon prvih 45 minuta imali gol zaostatka.

Leotar je dominirao u prvom poluvremenu i prednost Bijeljinaca iz prvog meča prepolovio već u trećem minutu susreta, kada je nakon odlične akcije domaćih mrežu Mladena Lučića zatresao Dragan Ristić.

Ipak, fudbaleri Radnika, koji nastupaju u dva ranga višem takmičenju, preuzeli su terensku inicijativu u nastavku meča, te stigli do preokreta.

Mladi fudbaler Radnika Jovan Motika povrijedio se u 43. minutu, te je svoje mjesto ustupio Demiru Peci. Fudbaler koji je ove godine zbog povrede propustio brojne utakmice u 55. minutu donio je gostima izjednačenje.

Konačnih 1:2 postavio je još jedan "rezervista" u redovima Radnika. Aleksandar Kitanović dobio je šansu u nastavku meča i iskoristio je četiri minuta prije isteka 90. minuta.

Radnik se po broju trofeja u Kupu Republike Srpske tako izjednačio sa Borcem. Bijeljinci i Banjalučani sada imaju po pet pehara i najtrofejnije su ekipe u najstarijem i najmasovnijem takmičenju Srpske.

S druge strane, Trebinjci su ostali na dva osvojena trofeja.

Marko Obradović, koji je postigao oba pogotka u prvom meču, proglašen je za najboljeg igrača finala Kupa RS. Poklon bon od 300 KM napadaču Radnika uručio je predsjednik FS RS Mile Kovačević.

Prvi čovjek kuće fudbala u RS uručio je i pehar kapitenu Bijeljinaca Stanku Ostojiću.

LEOTAR - RADNIK 1:2 (1:0)
/Ristić 3 - Peco 55, Kitanović 86/

LEOTAR: Perišić, Janjić, Andrić, Vučić, Šešelj (87. Medan), Zečević, Perović, Cimirot, Ramić, Mićunović, Ristić (66. Spaić). Trener: Rajko Mičeta.

RADNIK: Lučić, Bajić, Arnautović, Beširević, Vasić, Krsmanović (49. Zeljković), Obradović, Ostojić, Kosorić, Motika (43. Peco), Okić (79. Kitanović). Trener: Mladen Žižović.