Neće pa neće - i Atalanta uzela mjeru Milanu!

Novi prvenstveni poraz "rosonera", osmi u 18 kola.

Niti jednom ove sezone Milan nije uspio da stigne prednost rivala, pa tako ni večeras.

"Rosoneri" su doživjeli već osmi prvenstveni poraz u 18 kola, a ovaj put bodove sa "San Sira" odnijela je Atalanta, koja je slavila 2:0.

MILAN - ATALANTA 0:2 (0:1)

Iako je Đenaro Gatuzo izveo veoma ofanzivnu postavu, sa tri napadača, stratega "crveno-crnih" očigledno je iznenadila ofanzivna igra Atalante.

Fudbaleri iz Bergama dominirali su terenom tokom uvodnih 10-ak minuta, a nije ih presjekla ni situacija iz 14. minuta, kada je poništen gol Milana zbog igranja rukom Patrika Kutronea, a zatim i nedozvoljene pozicije Đakoma Bonaventure.

Nastavili su gosti sa atacima, koji su rezultirali vođstvom u 32. minutu.

Loše je bila postavljena odbrana Milana, a gužvu u šesnaestercu ispred Đanluiđija Donarume iskoristio je Brajan Kristante i zatresao mrežu svog nekadašnjeg kluba.

...
Izvor: Dailymotion

Preuzeo je zatim domaćin inicijativu, ali uzbuđenja pred golom Etrita Beriše nije bilo.

Ništa bolje situacija se nije odvijala za Milan ni u drugom poluvremenu.

Jalovi napadi nisu urodili plodom. Kada se pogleda statistika, nije to ni izgledalo tako loše - 23 udarca, od čega pet u okvir gola. Ali, statistika je kao bikini...

Najveća prijetnja po gol gostiju bio je Fabio Borini, ali Gatuzov tim nije imao rješenje za čvrsti bedem ispred albanskog čuvara mreže.

Četvrtu utakmicu zaredom Milan pred svojim navijačima nije uspio da zatrese mrežu Atalante (0:1, 0:0, 0:0, 0:2)!

Sa druge strane, Atalanta se orijentisala na kontranapade.

Ulaskom Josipa Iličića u nastavku, uz uvijek opasnog Alehandra Gomeza, njihova ofanzivna linija dodatno je pojačana.

I upravo je Slovenac zapečatio sudbinu Milana u 71. minutu. Brza akcija, milimetarski precizno dodavanje Leonarda Spinacole i lagana egzekucija Iličića za 0:2.

...

Milan i nakon 18. kola ostaje u donjem dijelu tabele, tačnije na 11. mjestu sa 24 boda, koliko imaju i Udineze, Torino i Bolonja.