Sasuolo zaustavio Inter, preokret Napolija

Konsilji odbranio penal Ikardiju i sačuvao Sasuolu tri boda protiv Intera, Sampdorija vodila, ali je Napoli preokrenuo na San Paolu zahvaljujući rekorderu Hamšiku.

Burno poslijepodne na Apeninskom poluostrvu, posebno u prvih 45 minuta utakmica 18. kola Serije A u kojima je riješena većina utakmica.

Sasuolo je priredio najveće iznenađenje savladavši Inter 1:0 i ostavio ga na četiri boda zaostatka za vodećim Napolijem koji je na svom San Paolu savladao Sampdoriju 3:2.

Ako je poraz od Udinezea u prošlom kolu bio upozorenje, poraz Intera od Sasuola je surova kazna za neubjedljivu igru “neroazura” na ove dvije utakmice.

Ekipa Lučijana Spaletija jeste napadala, ali je previše promašivala da bi izvukla bod protiv Sasuola koji je u subotu pokazao zube, pa je malo nedostajalo i da ostvari ubjedljiviji trijumf nakon vrlo opasnih kontranapada.

Momci u zeleno-crnom su, međutim, pogađali, odnosno pogodili kada je trebalo. Falčineli je u 34. minutu odlično skočio poslije centaršuta Politana i poslao loptu u mrežu za vođstvo domaćih!

.
Izvor: Dailymotion

Najbolju priliku za postizanje pogotka Inter je imao na početku drugog poluvremena kada mu je dosuđen jedanaesterac zbog igranja rukom, ali…

Andrea Konsilji odbranio je penal Mauru Ikardiju i sačuvao tri boda svom timu. Ovo je njegov 13. odbranjeni jedanaesterac u Seriji a. Ispred njega je samo golman “neroauzura”Samir Handanović sa 21 odbranom, koji je izgubio njihov današnji međusobni duel.

Čak pet golova postignuto je na stadionuSan Paolo u Napulju, gdje je Napoli poslije preokreta stigao do pobjede 3:2 nad Sampdorijom.

Sampdorija je dva puta vodila, prvo golom Rodrigeza u drugom minutu, a onda i golom Kvaljarele u 27. ali su Napolitanci izjednačili golovima Alana i Insinjea, da bi Hamšik svojim 116. golom u dresu Napolija donio potpuni preokret.

...

Ovim golom Slovak je srušio rekord Dijega Armanda Maradone i postao najbolji strijelac u istoriji Napolija računajući sva takmičenjima.

Ako je gol Rodrigeza u drugom minutu protiv Napolija bio brz, pogodak Iaga Falkea za Torino protiv SPAL-a, bio je ultrabrz!

Španac je zatresao doveo Torino u vođstvo poslije samo 18 sekundi igre, što je drugi najbrži gol ove sezone u Seriji A, a nešto kasnije povisio je na 2:0. Ekipa Siniše Mihajlovića je međutim prokockala to vođstvo dozvolivši Spalu da poravna na konačnih 2:2 preko Vivijanija i Antenućija.

Poraz Beneventa više nije vijest, a ni to da  su “vještice” primile gol u posljednjim trenucima meča.