"Petarda", za početak

Goleada na otvaranju 18. kola Serije A: Kjevo - Bolonja 2:3.

Sjajan uvodni meč 18. kola Serije A na "Bentegodiju" odigrali su Kjevo i Bolonja, a gosti su nakon mnogo uzbuđenja slavili 3:2 (1:1).

Najzaslužniji za trijumf Bolonje bio je Matija Destro, koji je na samom startu i u finišu susreta tresao mrežu odličnog Stefana Sorentina.

Iskusni čuvar mreže je sjajno branio, kao i u duelu sa Romom, ali ovaj put nije uspio da sačuva "leteće magarce".

Rani vodeći gol gostiju nije poremetio Kjevo, koji je preko Roberta Inglezea uspio da izjednači prije odlaska na odmor. Ipak, na početku nastavka Simone Verdi ponovo je vratio prednost na stranu Bolonjeza.

Kada se činili da će meč biti okončan rezultatom 1:2, u samom finišu viđena su još dva pogotka.

Fabricio Kaćatore u 85. minutu izjednačio je na 2:2, ali je Destro svojim drugim golom donio Bolonji tri boda.

...
Izvor: Dailymotion

Pobjedonosni gol gosti su postigli sa igračem manje, s obzirom da je Andrea Poli u 81. minutu morao u svlačionici zbog dva žuta kartona.