Prva liga RS: "Rudari" sigurni, debakl Brčaka

Na tri meča 8. kola Prve lige RS slavili su domaćini, a čast gostiju spasio je Željezničar, osvojivši bod u Janji.

Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su danas pred domaćom publikom ekipu Tekstilca rezultatom 3:0 i zaostatak za vodećom Krupom, koja je u ovom kolu bila slobodna, ponovo smanjili na tri boda.

Već do 15. minuta bilo je jasno ko će u ovom duelu imati više razloga za zadovoljstvo, s obzirom da su u prvoj trećini prvog poluvremena mrežu "krojača" tresli Dino Kalesić i Nemanja Pekija.

Rezultat 2:0 na snazi je bio sve do 77. minuta, kada je konačnih 3:0 postavio Milan Šikanjić, koji se u Rudar Prijedoru nalazi na pozajmici iz banjalučkog Borca.

Na stadionu "Dr Milan Jelić" u Modriči gostovalo je brčansko Jedinstvo – i doživjelo debakl (5:0).

Dvostruki strijelac za Modričane bio je Ozren Perić, a mrežu Brčaka još su pogađali Zoran Blagojević, Mitar Trifković i Stefan Trivan.

Najviše golova, šest, viđeno je na Gradskom stadionu u Gradišci, gdje je Kozara rezultatom 4:2 savladala Slaviju.

Domaćin je u 66. minuti imao sigurnih 3:0 poslije pogodaka Srboljuba Jandrića, Vladimira Petkovića i Nemanje Gavrića, stvari je zakomplikovao Slavijin Dejan Bjeloš pogocima u 69. i 74. minutu, ali je, ipak, sve bilo poznato u 85. minutu, kada je četvrti gol za Kozaru postigao Nikola Babić.

Jedini meč bez golova odigrali su u Janji Podrinje i Željezničar Sport tim.