Željo uzvratio "šesticom" pred meč u Banjaluci!

Autori mondo.ba Autori Fena

Fudbaleri Željezničara deklasirali su Mladost iz Doboja kod Kaknja s 6:1 (2:0), u osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine i uzvratili Borcu, koji je takođe sa šest komada, izborio četvrtfinale.

Da li je potrebno najaviti predstojeći derbi između Borca i Željezničara u Banjaluci sljedećeg vikenda?

Nakon što je Borac sa šest pogodaka protiv Zvijezde 09 u Ugljeviku (0:6) osigurao plasman među osam najboljih u Kupu BiH, revanširao se ubjedljivim trijumfom sarajevski Željezničar protiv Mladosti iz Doboja kod Kaknja (6:1).

Golove za domaći tim u prvom poluvremenu postigli su Dženan Zajmović u 22. i Asim Zec u 28. minutu susreta.

Željezničar je u prvom poluvremenu opravdao ulogu favorita. "Plavi" su kontrolisali tok utakmice, kreirali šanse pred golom protivnika i na poluvremenu došli do zasluženog vodstva.

Gosti iz Doboja kod Kaknja s druge strane nisu ozbiljnije zaprijetili golu Vedrana Kjosevskog.

U nastavku je Željo povisio na 3:0 autogolom fudbalera Mladosti Šerifa Hasića, da bi potom Kemal Mujarić smanjio rezultat na 3:1.

Taj pogodak kao da je "naljutio" izabranike Amara Osima, koji su potom za šest minuta postigli još tri gola za konačnih 6:1.

Najprije je mrežu ekipe iz Doboja kod Kaknja pogodio Dženan Zajmović u 73, Mustafa Mujezinović dva minuta kasnije, a onda i Asim Zec u 79. minutu, svojim drugim, a ukupno šestim Želje ovjerio prolaz među osam najboljih.

Ubjedljivom pobjedom plavi su indirektno poslali poruku Borcu, koji je nešto ranije takođe "šesticom" izborio plasman u četvrtfinale, a kojem gostuju na Gradskom stadionu u Banjaluci sljedećeg vikenda u 12. kolu Premijer lige BiH.