Fudbaler Sarajeva pogođen na "Pecari"!

jedan igrač Sarajeva, navodno Anel Hebibović pogođen je s tribina širokobriješkog stadiona tvrdim predmetom zbog čega je prekinut meč osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine.

Derbi utakmicu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine između Širokog Brijega i Sarajeva obilježili su inicidenti i čak tri prekida susreta.

Prvi prekid utakmice na "Pecari" dogodio se u prvom poluvremenu zbog nestanka električne energije, ali je trajao samo par minuta.

Međutim, u drugom dijelu desila su se još dva prekida u reprizi prošlogodišnjeg finala najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Poslije vođstva Sarajeva na 1:2, kada su navijači gostiju sa "Koševa" napravili bakljadui pobacali u teren, ali je utakmica nastavljena poslije samo nekoliko minuta.

Mnogo ozbiljniji prekid desio se u 76. minutu kada je Široki Brijeg stigao do izjednačenja 2:2, a tokom slavlja, kako prenose sarajevski mediji, pogođen je s tribina fudbaler Sarajeva Anel Hebibović.

Tada je sudija Elvis Mujić iz Banovića povukao igrače obje ekipe u svlačionice.

Tokom prekida su, kako je prenio "Kliks", navijači Širokog Brijega podigli transparent posvećen ubistvu navijača "bordo" tima Vedrana Puljića, koje se dogodilo prije deset godina.

"Lažni iskazi i huškanje 'raje' 10 godina poslije još traje. Tražite istinu, a ona se oduvijek zna, naša je dužnost braniti ove ljude i grad", pisalo je u poruci "Škripara".