Šok za Juventus u Đenovi!

Sampdorija fenomenalnom igrom srušila šestostrukog uzastopnog šampiona Italije - 3:2 (0:0). Domaći do 90. minuta vodili 3:0.

Teška pobjeda protiv Beneventa u prošlom kolu, ekipe koja ni u ovom kolu nije uspjela upisati prvi bod u Seriji A, kao da je bila najava rezultatske krize aktuelnog šampiona Juventusa.

"Stara dama" pružila je blijedu partiju u Đenovi, što je znalački kaznila domaća Sampdorija i slavila 3:2, te tako sačuvala perfektan učinak ove sezone pred svojim navijačima.

SAMPDORIJA - JUVENTUS 3:2 (0:0)

Đenovljani su upisali šesti uzastopni domaći trijumf, te tako ostali jedina ekipa u ligi koja na svom stadionu nije izgubila niti bod.

Strateg Marko Đampaolo nije želi oda odustane od svoje igre, pa je svim silama napao rivala, ne respektujući njihovih šest uzastopnih titula na "Čizmi".

BENEVENTO 0 od 13!

Ni nakon 13 kola, debitant u Seriji A nije osvojio niti jedan bod. Fudbaleri Beneventa bili su na pragu remija protiv Sasuola, ali su u 94. minutu primili pogodak. Prethodno su gosti, u 92. minutu, promašili i jedanaesterac.

Pokazala je Sampdorija već u prvom poluvremenu da će biti tvrd orah za "bjankonere". Domaći tim postavio je čvrst bedem ispred svog gola, a korpulentni Kolumbijac u vrhu napada Duvan Zapata često je pravio probleme odbrani Juventusa.

Nakon taktičke igre u prvom dijelu, koji je okončan bez pogodaka, u nastavku je viđen mnogo uzbudljiviji fudbal, ali i čak pet golova!

U 52. minutu Zapata je nadskočio Stefana Lihtštajnera i glavom pogodio suprotni ugao za veliko slavlje na "Luiđi Ferarisu".

Mogao se Zapata proslaviti jer je par minuta nakon vodećeg gola imao šansu i za drugi, ali ovaj put šutirao je pravo u Vojčeka Šćesnog, koji je na ovom meču mijenjao Đanluiđija Bufona.

Ipak, dvadeset minuta prije kraja sjajni Lukas Toreira precizno je šutirao sa 16 metara, a lopta se drugi put zakoprcala iza leđa poljskog čuvara mreže.

Bilo je već tada jasno da će Sampdorija konačno, nakon četiri godina, slaviti protiv ekipe Maksa Alegrija, ali tu nije bio kraj.

Samo osam minuta kasnije, na semaforu je 3:0. Smušenost odbrane gostiju kaznio je Đanmarko Ferari i trećim golom zapečatio sudbinu Juventusa.

Slavlje svog tima znao je da proslavi kontroverzni predsjednik Sampe Masimo Ferero.

Juventus je u nadoknadi uspio da postigne dva gola, ali nije imao snage za nevjerovatan povratak.

Gonzalo Iguain u 91. minutu sa "bijele tačke" smanjio je na 2:1, da bi Paolo Dibala tri minuta kasnije postavio konačnih 3:2.