Ćiro spašava Inzagija, ovaj ga izbacio!

Ćiro Imobile postigao vodeći klub za Lacio protiv Parme, a trener Simone Inzagi mu "vratio“ tako što ga je poslao na klupu. Marušić poduplao prednost poslije sjajne asistencije Sergeja Milinković-Savića.

Četiri osvojena boda u prva tri kola unijela su nervozu u nebesko plavi dio Rima pa se već spekuliše o smjeni Simonea Inzagija i licitira se imenima poput Đenara Gatuza.

Situacija u Laciju trebala bi da se relaksira poslije pobjede 2:0 protiv Parme u posljednjem meču četvrtog kola Serije A.

Poslije trijumfa kojim se Lacio popeo na peto mjesto na tabeli Simone Inzagi će malo lakše da diše, a to mu je prije svega obezbijedio Ćiro Imobile.

Napadač Lacija već u osmom minutu meča pobjegao je odbrani Parme poslije dodavanja Luisa Alberta i doveo "lacijale" u vođstvo.

Zanimljivo, Simone Inzagi nije mu se "odužio" na baš lijep način.

U 63. minutu pozvao je Imobilea na klupu i u igru poslao Felipea Kaiseda, što se Italijanu nije ni najmanje svidjelo.

Ovo ipak nije omelo njegove saigrače da samo tri minute kasnije udvostruče vođstvo i obezbijede rutinsku pobjedu.

Jedan od najzaslužniji za to je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić koji je idealnom asistencijom namjestio gol za Adama Marušića, a nešto kasnije mogao da dobru partiju kruniše i pogotkom, međutim, lopta je završila pored gola.

Lacio je ovom pobjedom napravio dobru uvertiru za derbi sa Interom u srijedu, dok će Parma pokušati da prekine niz od dva poraza u meču protiv Sasuola.