"Snajper" Kolarova i Džeko u 90+4 za pobjedu Rome!

Još jedan sjajan pogodak srpskog defanzivca iz slobodnog udarca, a onda dramatična zavšrnica i gol Edina Džeke duboko u sudijskoj nadoknadi, za trijumf "vučice", odnosno prvi poraz Bolonje ove sezone.

Fudbaleri Rome u dramatičnom meču na stadionu "Renato Dal'Ara" u Bolonji nanijeli su prvi ovosezonski poraz timu Siniše Mihajlovića, koji ni danas nije bio na klupi svoje ekipe.

Pobjedu "vučici" osigurali su Aleksandar Kolarov i Edin Džeko, dok je jedini gol za domaće postigao Nikola Sansone, sa "bijele tačke".

BOLONJA - ROMA 1:2 (0:0)

Nezanimljivo prvo poluvrijeme nije donijelo golove, a ni bilo kakva uzbuđenja.

Ali, nastavak jeste.

U 49. minutu dosuđen je prekršaj za Romu, u idealnoj poziciji za Kolarova, a srpski fudbaler nije propustio da ovaj "zicer" pretvori u šesti pogodak iz prekida otkako je postao član "vučice" prije dvije godine.

Jedino je Lionel Mesi u "ligama petice" uspio da postigne više golova iz slobodnih udaraca u tom periodu - 12.

Samo pet minuta kasnije Kolarov je bio koban po svoj gol. Startovao je na Sorijana, nakon čega je Sansone realizovao jedanaesterac i vratio stvari na početak.

Posao Romi otežao je štoper Đanluka Manćini, koji je pet minuta prije kraja susreta isključen zbog dva žuta kartona, ali to nije smetalo Rimljanima da dođu do pobjede. Duboko u sudijskoj nadoknadi.

Spremao se arbitar Luka Paireto da odsvira kraj, kada je Lorenco Pelegrini prošao po desnoj strani, uputio idealan centaršut na glavu Džeki, a bh. reprezentativac nije propustio priliku da zatrese mrežu Lukaša Skorupskoj i osigura veliko slavlje gostiju.

U preostala dva meča igrana od 15 časova, Napoli je rutinski odradio posao protiv Lećea.

Gosti su bez većih problema stekli tri gola prednosti (pogađali Ljorente, Insinje i Ruiz), da bi domaćin do počasnog gola stigao iz penala, preko Mankosua. Ljorente je u finišu svojim drugim golom postavio konačnih 1:4.

Prvi ovosezonski trijumf upisali su fudbaleri Sampdorije, koji su u Đenovi za gol bili uspješniji od Torina. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Gabjadini.