Srpska policija uhapsila Miroslava Bogićevića na aerodromu "Nikola Tesla " kada je pokušao da napusti zemlju, javili su beogradski mediji.
Protiv vlasnik koncerna "Farmakom MB“ policija je nedavno završila istragu zbog sumnje da je uzimanjem kredita oštetio "Privrednu banku" i državu za više od 20 miliona evra, a prethodnih dana se spekulisalo da je njegovo hapšenje samo pitanje dana.
Bogićevića je nedavno spominjao i premijer Srbije Aleksandar Vučić.
Na pitanje da li je Miroslav Bogićević uzeo milione evra, a kao zalog dao otpad, premijer je na konferenciji za novinare rekao: "Da, zajedno sa Goranom Perčevićem! I to su sve radili političari sa tim biznismenima."
Kako se sumnja Bogićević bankama duguje više od 450 miliona evra, dobavljačima blizu pet milijardi dinara, a Poreskoj upravi još 1,6 milijardi dinara.
Miroslav Bogićević je i untervjuu u januaru 2014. godine tvrdio da je za probleme u koje je upao od 2012. godine, kada su pojedine banke blokirale rad njegove firme, direktno kriv vlasnik Delte Miroslav Mišković.
Bogićević se bavio sportom od ranog detinjstva. Igrao je fudbal u svim selekcijama FK Mačva Šabac, a od od 1969. do 1971. godine u FK Partizan gde zbog povrede prekida dalju fudbalsku karijeru.
On je ove godine figurirao i kao kandidat za predsednika FK Partizan.
PROPALO CARSTVO
Bogićevićev Farmakom vlasnik je brojnih preduzeća među kojima su najveća Mlekara Šabac, PIK 7.juli Debrc, Fabrike akumulatora u Somboru, Industrijskog kombinata Guča, Livnice Požega, 16 rudnika u Srbiji među kojima su Rudnik i topionica Zajača kod Loznice, Rudnici Suva ruda Raška, Rudnik Lece i Retail Group Šabac.
Bar tri Bogićevićeve firme su u velikoj meri na crnom glasu u janvosti poslednjih godina.
Nekad veoma uspešna Fabrika akumulatora Sombor bila je stecište stalnih štrajkova radnika zbog neisplaćenih plata, a sada se nalazi u fazi "unapred pripremljenog plana reorganizacije preduzeća" kojoim se nsastoji izbeći da sud u Somoboru pokrene stečaj propalog preduzeća.
Zbog Zajače, kojoj je oduzeta sva pokretna imovina i nekretnine radi licitacije zbog poreskog duga, već godinama traje skandal sa decom koja su obolela usled povišene koncentraijce olova u krvi.
Lokalni vodovod ne radi od sredine godine zbog prisustva teških metala u vodi, pre svega antimona, ali i arsena i kadmijuma.
Poslednji je incident prava ekološka katastrofa - Farmakomov je i rudnik u Kostajniku kod Krupnja, kome je napuklo jalovište i prouzrokovalo izlivanje teškim metala u reku Jadar, koji su vodotokovima stigli sve do Save i Dunava.