• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

NATO najviše bombardovao bivšu Jugoslaviju!

Autor mondo.ba

Na osnovu statistike koju je uradio Dejvid Kilkulen, ispada da je Srbija (SR Jugoslavija) daleko opasnija za NATO od terorista Al Kaide, ID, Al Nusre i svih terorističkih organizacija zajedno, kao i drugih, po njima "nepodobnih" režima.

"Vazdušna kampanja je suviše ograničena. Kampanja protiv ID je jedna stvar, a uništavanje njegove sposobnosti da funkcioniše kao država je sasvim druga. Radi poređenja, tokom intervencije 78 dana na Kosovu 1999. godine, NATO je imao 19,484 vazdušna naleta, u prosjeku 250 dnevno. Tokom vazdušne kampanje u Libiji 2011. godine bilo je 9.700 udara za 215 dana, odnosno 45 po danu.

U Avganistanu je bilo 6.500 naleta, odnosno otprilike 83 naleta dnevno. Za razliku od toga, u devet mjeseci vazdušne kampanje SAD su imale 2.796 naleta, nešto više od 10 dnevno u Iraku i Siriji zajedno.", navodi Kilkulen u svom izvještaju, prenosi Vostok.

Kako Kilkulen navodi, ratna strategija je da se neutrališe ID u Iraku, a kako bi se stvorio "mir", a u Siriji da se zaustavi rat sukobljenih strana, dok je za razliku od njih, agresija na SR Jugoslaviju bila ta, da se stvori dovoljno štete Vojsci SR Jugoslavije kako bi bila prisiljena na prekid vatre.

Stoga "partnerima" iz NATO-a, kako ih danas nazivaju, bilo je potrebno 19,484 vazdušna naleta kako bi "prisilili" Vojsku SR Jugoslavije na "prekid vatre", više nego na Libiju, Irak, Siriju i Avganistan zajedno!

Dejvid Kilkulen je bivši australijski oficir koji je bio savjetnik generala Dejvida Petreusa u 2007. i 2008. godini, a kada mu je bio i savjetnik za vođenje rata u Iraku.

Od 2005. do 2006. godine, bio je glavni strateg u Kancelariji koordinatora za protivterorističke akcije u američkom Stejt departmentu. Takođe, bio je savjetnik britanske i australijske vlade, kao i savjetnik u NATO-u.

Tagovi

Još iz INFO

Komentari 1

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

Milan

Ne u nato ,treba da vas mrzi sav normalan svijet .sem "hrvata."

MONDO REPORTAŽE