• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Hakeri napali Skype, Microsoft smiruje stvar

Grupa "Sirijska slobodna armija" preuzela odgovornost za napade na Skype i otkrila podatke odlazećeg predsjednika Microsofta.

 Hakeri napali Skype, Microsoft smiruje stvar Izvor: MONDO

Kompanija saopštila da su preduzete mjere zaštite. 

Povodom informacija koje su objavljene 2. januara, o narušenoj bezbjednosti podataka na Skype servisu, koju možete vidjeti ispod ovog teksta, kompanija Microsofto nam je poslala saopštenje, u kojem kaže da su primjetili i sagledali opasnosti od ciljanog sajber napada koji je vodio ka Skypu, ali i da su preduzeli brze mjere da to spriječe. Nijedna informacija o korisnicima nije bila ugrožena! Više informacija o bezbjednosti podataka i mjerama koje Microsoft preduzima možete pročitati OVDJE.

Hakerska grupa "Sirijska slobodna armija", koja podržava sirijskog predsjednika Bašara al Asada, preuzela je odgovornost za hakerski napad na naloge korisnika servisa Skype.

Grupa je na Twitteru objavila lične podatke Stiva Balmera, direktora kompanije Microsoft koji je najavio da odlazi u penziju, uz poruku "Uz pomoć ovih detalja, možete da se zahvalite Microsoftu' zbog nadgledanja vaših naloga i elektronske pošte".

Hakeri su pozvali korisnike interneta da ne upotrebljavaju Microsoft servise za e-mail, "Hotmail" i "Outlook", jer kompanija "nadgleda podatke i prodaje ih državama".

Da stvar bude gora, Microsoft vodi kampanju protiv Googla zbog sakupljanja podataka.

Slične poruke bile su ostavljene na zvaničnim Facebook stranicama servisa Skype, ali su kasnije uklonjene. Hakeri su ih potom ponovili na Twitteru.

Edvard Snouden, nekadašnji službenik američke Agencije za nacionalnu bezbjednost, odao je medijima podatke o postojanju obimnog programa elektronske špijunaže u kojoj se koriste i serveri velikih tehnoloških firmi, uključujući Microsoft.

(MONDO/Srna, foto: skype.com)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

RECENZIJE

TIPS & TRICKS