"Štikla" Poulsena u Zlatanovom maniru nedovoljna za pobjedu protiv Kostićevog Ajntrahta!

RB Lajpcig propustio je priliku da iskoristi kiks Bajerna i bodovno se izjednači sa šampionom na samom vrhu tabele Bundeslige.

Ajntraht - RB Lajpcig 1:1, Bundesliga, 8. kolo Izvor: Arne Dedert/DPA

Izabranici Julijana Nagelsmana nisu uspjeli da iskoriste remi Bajerna sa Verderom u osmom kolu Bundeslige.

Na gostovanju Ajntrahtu osvojili su samo bod i ostali na dva "minusa" u odnosu na Bavarce, dok je s druge strane tim iz Frankfurta produžio seriju bez pobjede i u petom uzastopnom meču!

AJNTRAHT - RB LAJPCIG 1:1 (1:0)

Domaćin je prvi došao do prednosti u finišu prvog poluvremena osmog kola Bundeslige nakon loše reakcije gostujuće odbrane, loptu je u mrežu ubacio Marokanac Ajmen Barkok - 1:0.

Odmah na startu drugog poluvremena u glavnoj ulozi bio je reprezentativac Srbije Filip Kostić, koji je poslije solo prodara ušao u kazneni prostor i šutirao, ali je golman RB Lajpciga Peter Gulaši uz pomoć stative spriječio da Ajntraht udvostruči prednost.

Kazna za taj promašaj uslijedila je u 57. minutu majstorijom Jusufa Poulsena u stilu Zlatana Ibrahimovića.

Centrirao je Anhelinjo u kazneni prostor, a Danac "štiklom" pogodio ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 1:1.

Do kraja se rezultat nije promijenio, pa je Ajntraht upisao peti, a RB Lajpcig drugi ovosezonski remi.